پنجشنبه, 16 آذر 1402
پنجشنبه, 16 آذر 1402

به گزارش حکایت گیلان |

در راستای اجرای ماده چهار قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت ۱۱۵ قطعه زمین به ۲۳۰ خانوار گیلانی در استان واگذار شد.

محمدرضا فلاحتگر، سرپرست اداره کل راه و شهرسازی گیلان نیز در این مراسم گفت: اهدای مدارک اراضی واگذار شده به خانوارهایی مشمول طرح جوانی جمعیت با حضور استاندار گیلان برگزار شد.


 شامل خانواده‌هایی می‌شود که نرخ باروری شهرستان محل زادگاه پدر را در زمان اجرای این قانون افزایش داده باشند و فرزند بالای دو و نیم سال نداشته باشد.
وی افزود: به هر یک از ۲۳۰ خانوار ثبت‌نام شده در این طرح ۲۰۰ مترمربع زمین در روستا و شهرهای کمتر از یک‌هزار و ۵۰۰ نفر جمعیت واگذار می‌شود و در صورت آنکه متراژ زمین بیش از ۲۰۰ مترمربع باشد متقاضی باید بهای مازاد را بر مبنای قیمت کارشناسی روز و به صورت نقد پرداخت کند. قیمت کارشناسی کل زمین به صورت خام باید کمتر از یک میلیارد و ۱۷۲ میلیون تومان باشد و اگر قیمت زمین بیش از این مقدار باشد به دو متقاضی واجدالشرایط واگذار می‌شود.
فلاحتگر با بیان اینکه یک‌هزار و ۱۵۷ نفر در سامانه طرح جوانی جمعیت استان گیلان ثبت‌نام کردند، گفت: با توجه به ارزش بالای زمین در گیلان این زمین‌ها به دو خانوار واگذار می‌شود. در اجرای این طرح تأمین، واگذاری، پالایش متقاضیان و آماده سازی زمین بر عهده بنیاد مسکن می‌باشد.  این اداره‌کل با تمام ظرفیت نسبت به شناسایی زمین با توجه به اهمیت و ساخت مسکن اهتمام خواهد داشت لذا با تشکیل کارگروهی نسبت به تهیه زمین در مناطق آستانه اشرفیه، صومعه‌سرا، تولم‌شهر، فومن و شفت اقدام کرد و ۲۳۰ خانوار در طی زمان حدود دو ماه ۱۱۵ قطعه زمین دریافت کرده و می‌کنند.
گفتنی است؛ در پایان این آیین مدارک اراضی واگذار شده که در شهرستان‌های آستانه اشرفیه، صومعه سرا، فومن، تولم شهر و شفت بود به صورت نمادین به پنج خانوار اهدا شد. ‌

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان