پنجشنبه, 09 آذر 1402
پنجشنبه, 09 آذر 1402

به گزارش حکایت گیلان | به نقل از رویترز، یکی از مقامات افغانستان تایید کرد که تاکنون در پی وقوع این حادثه طبیعی ۲۰۵۳ نفر کشته شده‌اند با این حال با ادامه عملیات امداد و نجات ممکن است این آمار افزایش یابد.

شمار مصدومان زمین لرزه نیز تاکنون ۹۲۴۰ نفر اعلام شده است.

سازمان زمین شناسی ایالات متحده (USGS) اعلام کرد که زمین لرزه‌های متعدد روز گذشته در ۳۵ کیلومتری شمال غربی شهر هرات رخ داد که قدرت یکی از آن‌ها ۶.۳ ریشتر بوده است.

زمین لرزه اولیه در ولایت های «بادغیس» و «فراه» در افغانستان نیز احساس شده و پس لرزه های متعددی را نیز به دنبال داشته است.

پیش از این شمار قربانیان زلزله در این کشور ۵۰۰ نفر اعلام شده بود.

همچنین دفتر هماهنگی امور بشردوستانه سازمان ملل متحد (OCHA) اعلام کرده که نزدیک به ۵۰۰ خانه ویران شده و ۱۳۵ ساختمان دیگر نیز آسیب دیده است.

دفتر هماهنگی امور بشردوستانه سازمان ملل متحد گفت: در مجموع، ۴۲۰۰ نفر (۶۰۰ خانواده) تحت تأثیر این زمین لرزه قرار گرفته اند.

تصاویر منتشرشده، انبوهی از آوار ناشی از ریزش ساختمان‌ها را نشان می‌دهند.

در همین حال، هفته گذشته بانک جهانی هشدار داد که دو سوم خانواده های افغان در حال حاضر با «چالش قابل توجهی در حفظ معیشت خود» روبرو هستند.

گفته می‌شود که وقوع زمین لرزه ها در روز گذشته باعث وحشت مردم در هرات شده است. در پی وقوع زمین‌لرزه‌ها، مردم خانه‌های خود را ترک کرده و به خیابان‌ها آمده‌اند.

بر اساس داده‌های بانک جهانی، شهر هرات سال ۲۰۱۹ دارای یک میلیون و ۹۰۰ هزار نفر جمعیت بوده است.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان