جمعه, 10 آذر 1402
جمعه, 10 آذر 1402
مدیرکل مدیریت بحران گیلان خبر داد؛

آماده باش گیلان برای پاییز پر بارش/ ثبت بارش ۵۱ میلیمتری در املش

۱۴۰۲/۰۷/۱۲ ۱۶:۱۶ چاپ

به گزارش حکایت گیلان | مدیرکل مدیریت بحران گیلان، با اشاره به پیش بینی های هواشناسی، از پر بارش بودن پاییز امسال در گیلان خبر داد و اضافه کرد: طبق گزارش وزارت نیرو فصل پر بارشی داریم و باید استان را آماده نگه داریم تا خسارتی به مال و جان مردم وارد نشود.

امیر مرادی با اشاره به صدور هشدار سطح نارنجی هواشناسی در گیلان از روز دوشنبه، اظهار کرد: پیرو این هشدار، ستاد اضطراری مدیریت بحران استان را با حضور استاندار و همه اعضا برگزار کردیم و مقرر شد که فرمانداران تیم های واکنش سریع خود را به حالت آماده باش درآورند.

وی از پاکسازی پل آبنمای جاده کلیسران به خطیبان شهرستان شفت با کمک راهداری و آب منطقه ای خبر داد و تصریح کرد: این پل در سیل دو هفته گذشته دچار آبگرفتگی شده بود و لذا برای کاهش احتمال خسارت، اقدام به پاکسازی و لایروبی آن طی روز گذشته کردیم.

مدیرکل مدیریت بحران گیلان با اشاره به پیش بینی آغاز بارش های شدید از غرب استان از عصر و شب سه شنبه، تصریح کرد: با شرایط تغییر اقلیم مواجه هستیم و لذا شاهد آغاز بارندگی های سنگین از شرق استان بودیم و بارش ۵۱ میلیمتری طی دیشب در املش به ثبت رسید و پس از آن بندرکیاشهر و لاهیجان و سیاهکل دارای بیشترین بارندگی ها بودند.

مرادی با بیان اینکه تاکنون هیچگونه خسارتی در استان گزارش نشده است، گفت: بارندگی و وزش باد و رعد و برق تا پایان هفته ادامه دارد و لذا با احتمال آبگرفتگی و بالا آمدن سطح آب رودخانه ها و مسیل ها و جاری شدن سیلاب به ویژه طی امروز و فردا مواجه خواهیم بود و نیروهای امدادی و خدماتی در حالت آماده باش هستند.
وی با اشاره به پیش بینی های هواشناسی، از پر بارش بودن پاییز امسال در گیلان خبر داد و اضافه کرد: طبق گزارش وزارت نیرو فصل پر بارشی داریم و باید استان را آماده نگه داریم تا خسارتی به مال و جان مردم وارد نشود.

مدیرکل مدیریت بحران گیلان با تاکید بر لزوم اطلاع رسانی هشدارهای هواشناسی به مردم و مسافران، خاطرنشان کرد: مسافران در حریم ساحل و رودخانه ها اتراق نکنند، زیرا طبق پیش بینی ها احتمال بارش ها بالاتر از ۱۰۰ میلیمتر در پاییز امسال و حتی نخستین ماه زمستان وجود دارد؛ در این راستا از فرمانداران خواستیم همزمان با بارش ها اقدام به مسدود کردن پل های آبنما کنند.

وی در ادامه به وقوع سیل در آستارا و تخریب پل سیبلی اشاره کرد و یادآور شد: با توجه به آماده باش ستاد مدیریت استان، قبل از تخریب این پل اقدام به مسدود کردن آن کرده بودیم و با دستور استاندار تا سه ماه آینده بازسازی می شود؛ همچنین برای کاهش فشار بر این پل، با کمک راهداری اقدام به نصب پل خرپا در منطقه کانرود کردیم تا خودروهای سبک از آن عبور کنند.

منبع: ایسنا

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان