پنجشنبه, 16 آذر 1402
پنجشنبه, 16 آذر 1402

اختصاصی حکایت گیلان | همزمان با شیوع دوباره کرونا در بخش‌های مختلف جهان، کشور فرانسه برنامه واکسیناسیون عمومی علیه این بیماری را از روز گذشته آغاز کرد.

در این خصوص یورونیوز نوشت: اورلین روسو، وزیر بهداشت فرانسه در اواسط ماه سپتامبر ۲۰۲۳ میلادی در توجیه تصمیم دولت این کشور برای سرعت بخشیدن به برنامه جدید واکسیناسیون عمومی علیه کرونا گفت: «ویروس در حال پخش شدن است. هر یک از ما می‌توانیم مواردی را در اطراف خودمان ببینیم. همه‌گیری اینجاست.»

اما همزمان در ایران، شنیده شده که در اقدامی عجیب، تمدید کووید نیروهای طرحی به پایان رسیده است! این در حالی است که تا روزهای آتی آزمون استخدامی با جذب بیش از ۲۶ هزار نفر در سراسر کشور برگزار خواهد شد، اما کل سهمیه در نظر گرفته شده برای گیلان چیزی نزدیک به ۳۶۰ نفر خواهد بود.

این موضوع بدان معناست که تعداد بالایی از نیروهای طرحی که در دوره کووید از جان خود ایثارگران گذشتند به شکلی عجیب از سیستم خارج خواهند شد.

امید است با تجدید نظر در تصمیم اتخاذ شده و رایزنی‌های لازم، مجوز تمدید کووید برای نیروهایی که حداقل از پیک ۴ کرونا طرح خود را آغاز کرده‌اند تا پایان دوره به میزان پرستاری ۴ دوره ۶ ماهه و پیراپزشکی ۳ دوره ۶ ماهه امکان‌پذیر شود.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان