پنجشنبه, 16 آذر 1402
پنجشنبه, 16 آذر 1402
آیا آیین نامه اجرایی انتخاب شهردار در گیلان کنار گذاشته شده است!؟

بعد از شهردار مشاور املاکی چوکام نوبت به طاهرگوراب رسید| یک فعال رسانه ای، اولین شهردار طاهرگوراب!

۱۴۰۲/۰۶/۲۰ ۰۹:۴۸ چاپ

به گزارش حکایت گیلان |اسدالله عباسی استاندار گیلان طی حکمی میثم محبوب را رسما به عنوان اولین شهردار شهر طاهرگوراب منصوب کرد.

احمد وحیدی وزیر کشور در اواخر اردیبهشت امسال با صدور ابلاغیه‌ای خطاب به اسدالله عباسی استاندار گیلان، با تأسیس شهرداری در طاهرگوراب در مرکز بخش طاهرگوراب از شهرستان صومعه سرا موافقت کرد.

در سوابق میثم محبوب آمده است: وی دارای مدرک کارشناسی ارشد مهندسی عمران و علاوه بر آن کارشناسی مهندسی کشاورزی (مهندسی آب) و حقوق نیز می باشد.

 وی مدرس دانشگاه ، عضو نظام مهندسی ساختمان گیلان و نیز  بیش از شانزده سال سابقه فعالیت و همکاری با دستگاههای اجرایی دولتی در زمینه اجرای پروژه های مختلف عمرانی به عنوان مدیر پروژه و مهندس ناظر از جمله طرح بانک جهانی آب و فاضلاب رشت از دیگر سوابق تخصصی وی می باشد. وی مدیر اسبق روابط عمومی باشگاه داماش و هیات والیبال استان گیلان بود و در سه ماه اخیر سرپرست شهرداری طاهرگوراب بوده است.

گفتنی است  طبق  آیین نامه اجرایی شرایط احراز تصدی سمت شهردار، شهرداری‌های شهرهای تا ۱۰ هزار نفر جمعیت باید دارای 3 سال سابقه مدیریت پایه یا ۵ سال سابقه کارشناسی در شهرداری باشند. در این که شهردار فعلی چنین سابقه ای دارد شک و شبهات زیادی باقی مانده است. پیش از این هم حمیدرضا صراف زاده به عنوان اولین شهردار چوکام منصوب شد که وی نیز سابقه مدیریتی خاصی نداشت. صراف زاده به عنوان یکی از مدیران مشاوران املاک در گلسار رشت شناخته می‌شد! استاندار گیلان قبلا در مورد دهیاران گفته بودکه بین مشاور املاک و دهیاری یکی را انتخاب کنند. ولی ظاهرا در مورد شهرداران چنین چیزی را قبول ندارد!

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان