چهارشنبه, 02 خرداد 1403
چهارشنبه, 02 خرداد 1403

به گزارش حکایت گیلان |تقی آزاد ارمکی جامعه‌شناس و استاد دانشگاه در گفتگو با اعتماد درباره اتفاقات اخیر در خالص سازی دانشگاه‌ها صحبت کرد.

 
او درباره دورنمای آینده ایران گفت: شرایط فعلی هرچند دشوار است، اما ایران آینده روشنی در پیش دارد. مشکلات اقتصادی، زندگی همه ایرانیان را با دشواری‌های بسیاری مواجه ساخته است. ایده‌ای را قبلا عنوان کرده‌ام، باز هم تکرار می‌کنم، ایرانیان زمانی که مرفه هستند انقلاب کرده، اما زمانی که فقیر می‌شوند، اصلاح می‌کنند.

 
با این پیش‌فرض ایرانیان در شرایط گسترش فقر مطلق فعلی، به اصلاحات میل پیدا کرده‌اند. اینکه در رخدادهای اعتراضی 1401، بسیاری از ایرانیان با این خیزش همراهی نکردند ناشی از اعتقاد آنها به اصلاح‌جویی بوده است. حتی اصولگرایان ایرانی هم کارهای اصلاح‌گرایانه می‌کنند. البته این اصلاحات با دشواری‌های فراوانی محقق می‌شود. بعید است که جامعه ایرانی به سادگی به سمت انقلاب میل کند.

بنابراین آینده هرچند با دشواری اما روشن خواهد بود، چرا که مردم اصلاحات را می‌جویند و راه اصلاح را می‌پویند. به همین دلیل است که دشمن اصلی گروه‌های تمامیت‌خواه و تندرو در ایران براندازان نیستند، بلکه اصلاح‌طلبان هستند. هم گروه‌های رادیکال داخلی و هم طیف‌های برانداز خارجی، گفتمان اصلاحات را آماج حمله و تخریب قرار می‌دهند، چرا که می‌دانند سرنوشت محتوم این کشور حرکت در مسیر اصلاحات است و نه چیز دیگری. مردم ایران مسیر انقلاب را قبلا پیموده‌اند و دیگر به راحتی تسلیم دوباره آن نخواهند شد.

همرسانی کنید:

نظرات شما:

محمدرضا کیانفر 13 شهریور 1402 ساعت 10:06

.
تقی آزاد ارمکی جامعه شناس گفت: سرنوشت محتوم کشور اصلاحات است.

آقای آزاد،
اصلاحات در طول تاریخ در هیچ کشوری پایدار نبوده است همچنان که در نهضت نفت در ایران دوام نیافت سرنوشت محتوم کشور یا مانند مشروطه رفرم و یا مثل سال 57 انقلاب می باشد.
به مشروطه بر پیشوایان شیعه، بدادند فتوا و گشتند بانی.
ازان پس به مجلس نشستند و آمد، ز مردم بر ایشان درود و تهانی.

سرور گرامی،
تنها راه نجات میهن اتحاد ماست که هم صدا جمهوری اسلامی را تشویق به انجام دو فوریت نماییم:
1- قطع دشمنی با آمریکا برای دفع تهدیدات خارجی.
2- به رسمیت شناختن حق آزادی بیان مصوب قانون اساسی جهت حل مشکلات داخلی.
با تشکر از توجه شما.

نظر دهید - پسندیدم 0

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان