جمعه, 17 آذر 1402
جمعه, 17 آذر 1402

اختصاصی  حکایت گیلان | بعد از تعطیلی کافه کولی رشت، حالا خبر رسیده کافه آوند رشت نیز که بیشترین پرسنل کافه های شهر رشت را در اختیار داشت تعطیلی خود را در این هفته اعلام کرده است.

هر دو کافه به دلیل طراحی جذاب و فضای شیشه ای و همچنین پرسنل زیاد خود مورد توجه نسل جوان قرار گرفته بودند. طوری که حدود 50 نفر به صورت مستقیم و ده‌ها نفر به صورت غیرمستقیم برای آن‌ها کار می‌کردند.

در ماه‌های گذشته افزایش پلمپ کافه‌ها به دلیل بی حجابی سرعت فراوانی گرفته است و کافه‌های شیشه ای بیشترین آسیب را از این اقدامات دیده اند و مجبور به تعطیلی اجباری شده‌اند.

کافه داری در رشت نقش زیادی در اشتغال آفرینی و جذب جوانان دارند و حتی بسیاری از واحدهای تولیدی نیز مثل آن‌ها در کارآفرینی تاثیرگذار نیستند.

هرچند مسئولان استان گیلان همچون مدیرکل کار  از افزایش بیش از یک هزار شغل جدید توسط دستگاه‌های اجرایی و کاهش نرخ بیکاری 7 درصدی خبر داده اند اما هیچ آماری از بیکاری جوانان در چنین واحدهایی ارائه نمی‌دهند.

البته تنها این دو کافه نیستند که در ماه‌های گذشته تعطیل شده اند، بلکه واحدهای گردشگری و خدماتی دیگری نیز دچار مشکلات فراوانی شده اند. اخباری که برای بخشی از مسئولین اهمیت چندانی ندارد و چشمشان تنها به چند کانال تلگرامی کم بازدید است.

همرسانی کنید:

نظرات شما:

مرضیه 7 شهریور 1402 ساعت 04:06

فقط شاهد ترویج بی بند و باری فحشا تو این کافه ها و رستوران ها بودیم.من خودم شخصا شاهدبودم توزیع مواد مخدر در این کافه ها و رستوران رواج داشته.متاسفانه مسولین استان گیلان هیچ به فکر جوون ها نیستند.
علاوه بر این به جای اینکه بنویسید این کافه ها و رستوران ها کار آفرینی می کنند ،بنگاه برده داری و استعمار جوون ها بودند ،دخترکان بیچاره ای که از صبح تا شب می خواستند کار کنند و خوشگل بمونن.
حکایت گیلان به بررسی این موضوع در کافه ها و رستوران ها ی گیلان،یعنی استثمار ،ای کاش بپردازد تا واقعیت تلخ این کافه گفته بشه

نظر دهید - پسندیدم 2

میثم 7 شهریور 1402 ساعت 12:06

فساد و فحشا تو کافه های رشت حد و مرز نداره. فقط بی حجابی و بدحجابی نیست. روابط نامشروع و زدوبندها و بی اخلاقیهایی که این لابه لا هست خیلی خیلی فاجعه بارتره.
واینکه واسه قدیمیا قهوه خونه بود و جدیدا هم کافه!!! اون هم بااین فضاحت ...

نظر دهید - پسندیدم 3

کوچک 7 شهریور 1402 ساعت 11:06

سلام تو بعضی از کافه ها داران برده داری میکنن و بد بخت بعضی کارگرای جوون داران عمرشون را هدر میکنن

نظر دهید - پسندیدم 3

محمد 7 شهریور 1402 ساعت 09:06

وقتی تبدیل شدن به پیاده نظام دشمن و به هیچ ترکی هم پایبند نیستند و حمله هم میکنن چاره آیی جز تعطیلی آنها نیست آنقدر سهل گرفته شد که بعضی به اشتباه افتادن پ فکر میکنن حکومت از پس آنها برنمی آید از نیروی انتظامی و دستگاه قضایی ممنونیم

نظر دهید - پسندیدم 4

اسماعیل افشاری 7 شهریور 1402 ساعت 08:06

خوب وعالی بوده که چنین خبرهایی گفته میشه ولی امیدآن است که برای مسعولین مربوطه تاثیرگذارباشدوفکری دراین موردخطیرکرده چون چشم وامیدیک مملکت هستندجوانان امروزی

نظر دهید - پسندیدم 8

ف 7 شهریور 1402 ساعت 06:06

سلام حجاب جزء قانونه
باید رعایت بشه

نظر دهید - پسندیدم 25

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان