شنبه, 11 آذر 1402
شنبه, 11 آذر 1402
دستور «پایان مرداد» استاندار تمام شد؛

چه خبر از وعده کاهش سرعت کاه های استان گیلان!؟

۱۴۰۲/۰۶/۰۵ ۱۷:۵۸ چاپ

اختصاصی حکایت گیلان | در حالی که استاندار گیلان چند بار اعلام کرده بود که تا پایان مرداد ماه سال جاری سی درصد سرعت کاه‌های گیلان کاهش پیدا می‌کند هیچ خبری از وعده جناب عباسی به گوش نمی‌رسد. پلیس راه استان نیز نسبت به این خبر سکوت کرده است.

تاکیدات جناب استاندار چنان بود که ما فکر میکردیم در هفته دولت رونمایی از  مراسم تخریب سرعت کاه هم به عنوان دستاورد تازه دولت محسوب و یا آن عکس یادگاری گرفته می‌شود. 

از لحاظ چشمی هر صد متر خیابان‌های شهری مثل رشت با مانع سرعت گیری همراه است که خود استاندار هم گفته است تنها 236 مورد استاندارد از آن وجود دارد . سرعت گیرهایی که بسیاری از آن شبیه تپه است و سبب استهلاک خودرو و  بعضاً سرعت بالا و عدم توانایی راننده در کنترل خودرو در هنگام برخورد با سرعت‌گیرها باعث بروز حادثه شده است. 

شاید از منظری سرعت گیرها موجب شده که تصادف دو خودرو حداقل در سطح خیابان‌های شهری کاسته شود، ولی هزینه این کاهش آمار را تمام مردم می‌پردازند. 

بهترین راهکار برای کنترل سرعت خودروها در حال حاضر سرعت‌گیرهای سه‌بعدی و نقاشی روی جاده‌هاست که هیچگاه در گیلان جدی گرفته نشده است. استاندار هم ظاهرا آمده تنها دستوری صادر کند و تبلیغاتی شود و  نتیجه اش چندان برای خودش هم مهم نیست.

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان