پنجشنبه, 09 آذر 1402
پنجشنبه, 09 آذر 1402
زور ماشین پلیس به باران نرسید؛

باران بازهم خیابان های انزلی را زیر آب برد!+فیلم

۱۴۰۲/۰۶/۰۴ ۱۳:۵۴ چاپ

اختصاصی  حکایت گیلان | مجید شمشیرکار_از بامداد شنبه ۴ شهریور ماه بارش باران در بندرانزلی آغاز شد و پس از گذشت چند ساعت از آغاز بارش باران، خیابان‌ها و معابر سطح شهر به شدت دچار آبگرفتگی شده و مصائب فراوانی برای شهروندان به وجود آمده است. در یکی از فیلم‌ها خودروی نیروی انتظامی با مشکل فراوانی مواجه شده بودند و اگر باران ادامه پیدا می‌کرد، احتمالا شاهد غرق شدگی آن بودیم. 


این وضعیت در حالی رخ داده است که از روزها قبل هواشناسی هشدار چنین وضعیتی را اعلام نموده بود و برای شهر پربارانی مانند بندرانزلی این میزان از بارش به هیچ عنوان دور از انتظار نیست.
شهرداری بندرانزلی که از حدود ۲ ماه قبل و پس از تعلیق مهدی خلیلی، به سرپرستی "حسین بیک زاده" اداره می‌شود؛ در روزهای اخیر  تدبیری برای جلوگیری از به وجود آمدن وضعیت فعلی نداشته  و در خیابانها و محلات مختلف هیچ‌گونه چاره‌اندیشی جهت هدایت آبهای سطحی از خود نشان نداده است و با توجه به این نکته مهم که بازار هفتگی بندرانزلی روزهای شنبه تشکیل می‌شود، این عدم هماهنگی و برنامه‌ریزی باعث به وجود آمدن هرج و مرج و دردسرهای زیاد مردم  و کاسبین این بازار شده است.
نظر  به اینکه "بیک‌زاده" یکی از گزینه‌های نهایی شورای شهر برای تصدی سمت -شهردار بندرانزلی- می باشد؛ گویا سرپرست فعلی شهرداری تمام تمرکز خود را بر روی فعالیتهای تبلیغاتی جهت انتصاب به عنوان "شهردار" قرار داده است.

اعضای شورای شهر بندرانزلی نیز علی‌رغم تجربه بالای خود در شورا و غیر عادی نبودن شرایط بارشی بندرانزلی در این فصل سال، تمهیداتی جهت آسایش شهروندان در نظر نگرفته‌اند و عملا زندگی عادی مردم در اولین روز هفته مختل شده است و عبور و مرور به سختی انجام می‌گیرد.

در پایان ذکر این نکته ضروری است که تجربه شهروند بودن در بندرانزلی نشان داده است تا چند ساعت آینده و پس از کم شدن شدت بارش‌ها شاهد حضور اعضای شورا و کارکنان شهرداری در مناطق مختلف شهر و ثبت عکس یادگاری این عزیزان در حال بازکردن مسیرها و معابر خواهیم بود که بدون تردید چنین رفتارهای عوام‌پسندانه ای دیگر نمی‌تواند جوابگوی بی مسئولیتی‌های مدیران شهری باشد.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان