جمعه, 17 آذر 1402
جمعه, 17 آذر 1402

به گزارش حکایت گیلان |اختلاف نیروی انتظامی و شهرداری تالش (هشتپر) بر سر استفاده تجاری از یک مکان جنب کیوسک پلیس راهور موجب پلمپ کافه در مرکز شهر شده است.

کافه ژیمون در میدان امام خمینی و مرکز شهر تالش (هشتپر) ۲۰ اردیبهشت و تنها ۱۰ روز پس از شروع به کار توسط پلیس نظارت بر اماکن عمومی پلمپ شد.

پلمپ با وجود اقدام قانونی
پلمپ اماکن تجاری به دلیل عدم رعایت قانون حجاب بارها شنیده شده اما ماجرای این کافه هیچ ارتباطی به قانون حجاب و عدم رعایت آن ندارد.
صاحب کافه ژیمون پیش از راه‌اندازی تمام مدارک خود را به اتاق اصناف شهرستان تالش داده بود تا پروانه کسب دریافت کند و اصلان سرخی با ارسال نامه‌ای به اداره نظارت بر اماکن عمومی خواستار بازگشایی آن شد و اعلام کرد که صاحب کافه در حال اقدام برای دریافت پروانه کسب است.
رئیس پلیس اطلاعات و امنیت (پاوا) در جواب اتاق اصناف با ارسال نامه دلیل پلمپ کافه را تغییر کاربری ملک توسط مالک بیان کرد. دلیل تبدیل سرویس بهداشتی متعلق به شهرداری مکان تجاری کافه است.

صاحب ملک کیست؟

اسحاق قربانی سرپرست شهرداری تالش درباره این موضوع می‌گوید: مکان کافه سابق بر این سرویس بهداشتی و ملک شهرداری تالش است که در کنار ساختمان اتاقک پلیس راهور قرار دارد. شهرداری آن را بازسازی اساسی کرده و دیوارهای داخلی آن کاملا تخریب شدند و مشکل بهداشتی ندارد.
این ملک با اجازه شورای شهر برای کار تجاری به مزایده گذاشته شد که یک شخص حقیقی با پیشنهاد اجاره ۲۳ میلیون تومان برنده شد. هفتم اسفند سال گذشته (۱۴۰۱) این ملک به مستاجر تحویل دادیم تا از درآمد آن برای تامین بودجه شهرداری استفاده کنیم.
سرپرست شهرداری تالش با انتقاد از نامه پلیس پاواروتی درباره تغییر کاربری با بیان ضوابط قانونی تصریح می‌کند: طبق ماده پنج قانون تغییر کاربری شهرداری صلاحیت این کار را دارد و ملک نیز متعلق به خود شهرداری است. قانون درباره نقش پلیس برای تغییر کاربری یک مکان ماده و تبصره‌ ندارد.

سرنوشت ملک چه می‌شود؟

قربانی درباره مشکل پیش آمده از تقاضای مستاجر برای فسخ قرارداد سخن گفته و افزوده است: مستاجر بخاطر مشکل پیش آمده و عدم اجازه استفاده از ملک اجاره شده درخواست فسخ قرارداد را دارد. مستأجر مقصر نیست و برای پرداخت مبلغ ۲۳ میلیونی برای جایی که از آن استفاده نمی‌کند دچار مشکل شده است.
رایزنی شهرداری با نیروی انتظامی هم بجایی نرسیده و شهرداری هنوز بخاطر پلمپ ملک خود شکایتی تنظیم نکرده است.

طبق شنیده هایی که حکایت گیلان نمی‌تواند آن را تایید و یا تکذیب کند نیروی انتظامی و شهرداری تالش بابت موارد دیگری همچون تامین اعتبار کابل کشی فیبرنوری پلیس در سطح شهر اختلاف نظر دارند.

مستاجر نگون بخت

میان دعوای پلیس و شهرداری مواد غذایی خریداری شده برای کافه توسط صاحب کافه ژیمون فاسد شده و از بین رفته است. حالا او بیکار مانده و بابت جایی که استفاده نکرده باید اجاره هم بپردازد.

حکایت گیلان آمادگی پاسخگویی نیروی انتظامی تالش را محفوظ می‌داند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان