شنبه, 11 آذر 1402
شنبه, 11 آذر 1402
مدیرکل صمت گیلان و ادعاهای تکراری؛

مرغ دو نرخی قانونا نداریم، اما رسما چند نرخی شده است!

۱۴۰۲/۰۵/۳۰ ۰۹:۲۳ چاپ

به گزارش حکایت گیلان | مدیرکل صنعت معدن و تجارت استان گیلان در جلسه شورای اداری رضوانشهر گفته است: مرغ دو نرخی نداریم فقط قیمت‌های تنظیم بازار ملاک عمل است.

 البته یکی به آقای پورحیدری بگوید کاش جدیتی که برای پلمپ مغازه‌های بی حجابی شکل گرفته در بازار مرغ هم وجود داشته باشد، وگرنه ما هرجا می‌رویم با قیمت در بازار مواجه می‌شویم و حتی خود ایشان هم نمی‌داند قیمت مصوب بازار چیست.

قیمت مرغ در ابتدای ماه محرم به دلیل افزایش تقاضا نجومی شد و بعد از آن اندکی کاهش یافت و دولتی‌ها اسمش را گذاشته اند «آرامش  در بازار مرغ» ولی با تیتر زدن که نمی‌توان گفت قیمت‌ها کاهشی شده است.

مرغ  مثلا تک نرخی و ارزانی  که آقایان صحبت آن را می‌کنند کیلویی 63 هزار تومان است که برای آن یارانه هم در نظر گرفته شده است. ولی کجا مرغ 63 هزار تومانی پیدا می‌شود؟ حتی هزار تومان بیشتر از نرخ مصوب هم گرانفروشی است، اما کدام برخورد صورت گرفته است؟ حالا  قیمت خود مرغ جدا از قیمت ران و سینه با استخوان و بدون استخوانش است که فروشنده آن را دو برابر قیمت مرغ به مشتری عرضه می‌کند. مگر می‌شود قیمت ران و یا  سینه تا 150 و یا 160 هزار تومان هم فراتر رود و آقای مدیرکل بگوید نگران نباشید مرغ دو نرخی نداریم؟

ما برای این که خودتان قضاوت کنید قیمت مرغ اول خرداد امسال را با امروز که 30 مرداد در زیر آورده ایم تا نشان دهیم تفاوت قیمت به کجا رسیده است.

قیمت 30 مرداد

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان