شنبه, 11 آذر 1402
شنبه, 11 آذر 1402
به مناسبت روز جهانی عکاس؛

ویژه برنامه عکاسی حیات وحش انجمن عکاسان گیلان+تصاویر

۱۴۰۲/۰۵/۲۹ ۱۴:۰۵ چاپ

به گزارش حکایت گیلان | انجمن عکاسان گیلان به مناسبت روز جهانی عکاسی در۲۸ مرداد ۱۴۰۲ ویژه برنامه عکاسی حیات وحش(پرندگان مهاجر) را با حضور و نمایش آثار عباس علیزاده را برگزار نمود.

در این برنامه که با حضور اعضای انجمن وعلاقمندان به هنرعکاسی برگزارشد در ابتدا افشین میرزائی عکاس گیلانی و عضو هیات مدیره این انجمن ضمن خوشامدگویی به حاضران گزارشی از روند فعالیت های انجمن را ارایه  وسپس در ادامه مجتبی محمدی مدرس دانشگاه و عکاس خبرگزاری ایرنا درمورد تاریخچه پیدایش عکاسی درجهان و ایران و همچنین سابقه فعالیت انجمن عکاسان رشت و گیلان صحبت کرد. 

محمدی در این نشست  از اهمیت وجودانجمن ها با برگزاری نشست ها ،کارگاه های تخصصی ،سفرهای عکاسی و نمایشگاه های عکس که در پیشبرد هنرعکاسی موثرند یاد نمود.

 این برنامه  همچنین میزبان عباس علیزاده عکاسی جوان گیلانی بود  که یک دهه به عکاسی حیات وحش مشغول است.

  دراین بخش ضمن نمایش آثار این هنرمند که از گونه های مختلف پرندگان مهاجر ثبت شده بود به نمایش چند اثر وی  از گونه های نادر و درخطر انقراض (میش مرغ) نیزاختصاص یافت.

عباس علیزاده با اشاره به لوازم و ابزار موردنیاز در عکاسی حیات وحش با نشان دادن و روش استفاده آنها از جمله لنزهای مورد استفاده و لوازم استتار و نحوه استتار در محیط های مختلف تالابی و جنگلی استان گیلان به نمایش عکسهای پشت صحنه آماده سازی و در نهایت عکس ثبت شده هرگونه پرنده  در آن محیط پرداخت. همچنین وی به معرفی یک مجموعه عکس از یک خانواده شغالی پرداخت  که در کنار محل کوچ پرندگان زندگی می کردند.

در ادامه با حضور ماهان مه رو کارشناس و پرنده نگرگیلانی درمورد انواع گونه های پرندگان اطلاعاتی به حضار ارایه شد.

همچنین با حضور افشین میرزائی انجمن  از الوند رضازاده مدیرعامل انجمن عکاسان گیلان به پاسداشت پایه گذاری انجمن با اهدای پرتره ای از وی تقدیر کرد.

لازم به ذکر است الوند رضازاده از عکاسان و مستندسازان گیلان و مدرس دانشگاه در رشته عکاسی در استانهای گیلان و البرز و همچنین مدرس انجمن سینمای جوانان در استان گیلان است.

در انتهای مراسم  با حضور  کریم یوسفی و خسرو خاقانی دو تن از عکاسان پیشکسوت گیلانی و نسرین امینیان رییس هیات مدیره موسسه زیست محیطی سبزکاران بالان از  عباس علیزاده  تقدیر به عمل آمد.

عکاس مراسم: عباس عاشوری

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان