جمعه, 17 آذر 1402
جمعه, 17 آذر 1402

اختصاصی  حکایت گیلان | دانشگاه گیلان که خودش را یکی از بهترین دانشگاه‌های کشور می‌داند برای دانشجویان کارشناسی  فصل جدید آموزشی خوابگاه تخصیص نمی‌دهد. این موضوع توسط روابط عمومی دانشگاه به دانشجویان ابلاغ شده است.

بنا به گفته روابط عمومی دانشگاه گیلان، با توجه به تکمیل بودن ظرفیت خوابگاه های دانشگاه، به پذیرفته شدگان مقطع کارشناسی دانشگاه گیلان خوابگاه تعلق نمی گیرد. همچنین در اقدام عجیب دیگر  امکان ادامه تحصیل دانشجویان دانشکده فنی شرق (رودسر - واجارگاه) به صورت مهمان و انتقال در دانشکده فنی رشت وجود ندارد.

از سوی دیگر دانشجویان به مبلغ جرائم سنگین توسط دانشگاه بابت خوابگاه  اعتراض دارند. طوری که بسیاری  از دانشجویان حداقل 150 هزار تومان توسط دانشگاه  بابت آسیب زدن به خوابگاه جریمه شدند. برای برخی از دانشجویان این جرائم به چند میلیون تومان هم رسیده است.

یکی از دانشجویان در تماسی با حکایت گیلان می‌گوید : ما در خوابگاه هرکدام 300 هزار تومان جریمه شدیم.  چیزهایی در  قسمت خسارت هست که اصلا قابل قبول نیست. به طور مثال  روفرشی مفقودی که به دلیل کهنه بودن جمع شده بود و یک گوشه اتاق افتاده بود و یا  جاکفشی که اصلا در اتاق موجود نبود به عنوان جریمه در نظر گرفته اند.

یکی دیگر از دانشجویان نیز برای حکایت گیلان نوشت: برای نه نفر که در اتاق بودیم هرکدام 150 هزار تومان جریمه نوشتند. خسارت قفل کمد را از ما گرفتند. دقیقا کدام قفل و کدام کمد! ما نمی‌دانیم!

یکی دیگر هم نوشته است: مضحک است که برای آینه کمد هم برای ما جریمه نوشتند. اصلا خوابگاه ما آینه ندارد.در جای دیگر نوشته اند  تعمیر جارو برقی! در حالی که جارو برق نصف ترم خراب بود. برای دیوار نویسی که انجام ندادیم هم جریمه نوشته اند! مگر پول زور باید بدهیم؟ وقتی خودتان نمی‌توانید کسی که دیوارنویسی را انجام داده پیدا کنید چرا باید ما هزینه‌اش را بپردازیم.

حکایت گیلان آمادگی انتشار پاسخ دانشگاه گیلان را دارد. اما انتظار است بگوید چرا امکانات رفاهی دانشجویان هر ترم به جای آن که افزایش یابد کم می‌شود. در این وضعیت سخت اقتصادی دانشجویان مجبورند در منازلی حضور داشته باشند که هزینه‌های سنگینی به آن‌ها تحمیل می‌گردد. تحمیل هزینه‌های سنگین بر کیفیت آموزشی دانشگاه تاثیر فراوانی خواهد گذاشت.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان