شنبه, 30 تیر 1403
شنبه, 30 تیر 1403

اختصاصی حکایت گیلان | جبار کوچکی نژاد نماینده مردم شهرستانهای رشت و خمام در مجلس شورای اسلامی به مناسبت روز خبرنگار در جمع اصحاب رسانه به برخی سوالات و حواشی اخیر پاسخ داد.

 وی با اشاره به پیش ثبت نام کاندیداهای نمایندگی مجلس شورای اسلامی در کشور گفت : من هنوز  برای ثبت نام تصمیمی نگرفتم،  اما نمایندگانی که تصمیم به ثبت نام مجدد دارند باید نسبت به عملکرد خود پاسخگو باشند . وی افزود: خوشبختانه تا دیروز قریب به ۲۰ هزار نفر داوطلب برای شرکت در کاندیداتوری انتخابات مجلس ثبت نام کرده اند  و اگر همین شور و نشاط در ثبت نام استمرار یابد به تعداد ۵۰ هزار داوطلب در حوزه نمایندگی مجلس خواهیم رسید . در این فرصت شورای نگهبان می تواند در بازه زمانی مطلوب به بررسی شرایط و صلاحیت داوطلبان بپردازد و همچنین داوطلبان کم کم که به مرحله ثبت نام ورود می کنند فعالیت های انتخاباتی خود را شروع کرده و می توانند افکار عمومی را جلب نمایند.

کوچکی نژاد با اشاره به بررسی برنامه هفتم توسعه در مجلس گفت: در حال حاضر در مجلس برنامه هفتم توسعه کشور در حال تدوین است و در این برنامه به مسائل فرهنگی، اقتصادی، تولید و خدمات پرداخته شده که از روز شنبه بر روی بخش فرهنگ کار می شود. 

وی در پاسخ به پرسشی در مورد بررسی مساله مطبوعات در مجلس گفت: این موضوع باید در کمیسیون فرهنگی مورد بررسی قرار گیرد. این کمیسیون بعد از اصل 85 شدن عفاف و حجاب بیشتر روی این موضوع فوکوس کرده و بعید است که موضوع مطبوعات به این دوره مجلس برسد. 

کوچکی نژاد با اشاره به عملکرد مجلس و طرح صیانت نیز گفت: من با بررسی طرح صیانت در یک کمیسیون خاص مخالف بودم و معتقد بودم این کار درستی نیست و باید نمایندگان در مورد آن نظر بدهند. اصل 85 شدن آن طرح موجب شد که این موضوع بلاتکلیف بماند.

وی درباره آخرین وضعیت سراوان نیز گفت: هفته گذشته در جلسه ای در صندوق توسعه ملی با حضور مدیران عامل دو بانک ،تامین منابع مالی مطرح شد تا بتوانیم زباله سوز را راه اندازی کنیم و هم مکان جدیدی را دفن زباله انتخاب نماییم. امید است که تا پایان امسال بتوانیم مرکز دفن زباله سراوان را تعطیل کنیم و به همه ی مسوولین استان یادآور می شوم که از دادن قول هایی به مردم مبنی بر تعطیلی سراوان در چند ماه آتی پرهیز کنند چون اگر بتوانیم زیر ساخت را در منطقه دیگری برای دفن زباله فراهم کنیم تا پایان سال زمان می برد و از سال آینده این امکان وجود دارد که زباله به جای دیگری برای دفن انتقال داده شود.

نماینده رشت و خمام با اشاره به عملکرد دولت گفت:  معتقدم دولت در حوزه اقتصاد و کشاورزی موفق نبوده است خصوصا در حوزه کشاورزی در استان گیلان با توجه به واردات خلاف برنج که این امر موجب نگرانی کشاورزان در فصل درو شده است و تلاش ما این است که با پیگیری های لازم هر گونه اهرم فشار که لازم می دانیم بر سیستم اجرایی کشور در زمینه کشاورزی وارد کنیم تا معضلات کشاورزان مرتفع گردد.

کوچکی نژاد با تاکید بر اینکه دولت در زمینه انتصابات هم ضعیف عمل کرد ، اظهار کرد: در بحث انتصابات دولت در منطقه آزاد به وزیر اقتصاد آقای خاندوزی گفتم که نوع انتصابات شما درست نیست و این جای تاسف دارد.

کوچکی نژاد در پاسخ به سوال در خصوص تصویب احداث منطقه آزاد در مازندران گفت: علاوه بر مازندران، خراسان نیز در این لایحه دولت قرار داشت و احداث منطقه آزاد حقشان است و وما مخالف نیستیم و باید تقویت زیر ساخت‌های خود را در اولویت قرار دهیم.
 

وی در پاسخ به سوالی در مورد سکوت درباره بسیجیانی که در اعتراضات سال گذشته پای میدان بودند خاطرنشان کرد: من همان موقع چندبار در خیابان برای تشکر از ماموران امنیتی در خیابان‌ها حضور داشتم و به دیدار مجروحین نیز رفتم. همچنین از طریق قوه قضائیه پیگیر افرادی بودم که برایشان پرونده قضایی تشکیل شد. اگر این کارها سکوت کردم بدان معنا است که دنبال تبلیغات نبودم.

نماینده مردم رشت و خمام در مجلس همچنین شکایت از خبرنگاران را اشتباه دانست و گفت:  با اینکه در دوران نمایندگی مجلس بارها در معرض انتقادات تند برخی خبرنگاران قرار گرفتم اما در این 16 سال  از هیچ رسانه ای شکایت نکرده ام. معتقدم شکایت از خبرنگاران باید در دادسرای مربوط خودشان صورت بگیرد. 

وی درباره طرح میثاق شهرداری رشت و افتتاح هشت تقاطع غیرهمسطح نیز گفت: این طرح بزرگی است که من هم در دیدار با آقای شهردار و اعضای شورا حمایت خودم را اعلام کرد و حتی پیگیری می‌کنم که چند پروژه از طریق منابع استانی انجام شود. البته به آن‌ها گفتم که با  بودجه فعلی شهرداری منابع مالی لازم جهت اجرای همزمان این ۱۲ پروژه وجود ندارد  و اینطور هم نشود که کلنگ پروژه ها بر زمین زده شده اما بعد از مدتی شاهد توقف پروژه ها باشیم.

وی درباره طرح تخریب پیاده راه فرهنگی نیز گفت: من از مخالفین طرح پیاده راه فرهنگی بودم و بر این اعتقاد بودم که نباید مرکز شهر بسته شود و بازاریان آسیب می‌بینند. حتی شکایتی را هم در کمیسیون اصل 90 علیه شهردار وقت ( ثابت قدم) پیش بردم. اما حالا منتقد برچیده شدن آن هستم و معتقدم اگر می خواهیم معضل ترافیکی را حل کنیم باید از مسیر دیگر بدان اقدام شود. 

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان