پنجشنبه, 03 اسفند 1402
پنجشنبه, 03 اسفند 1402

حکایت گیلان | این فعال سیاسی اعتدالگرا یادآور شد: صحبت هایی که اصلاح طلبان، کارگزاران و اعتدالی ها خطاب به هم دیگر می گویند، اصلا در جامعه خریداری ندارد و هیچ کس از آنها استقبال نمی کند. این جریانات باید از طرح موضوعاتی که مورد استقبال مردم نیست پرهیز کنند.

به نقل از نامه نیوز :در روزهای اخیر انتقادهای تندی بین اصلاح طلبان و اعتدالی ها رد و بدل شده است. سعید حجاریان به حزب کارگزاران تاخت و حسین مرعشی سخنگوی کارگزاران نیز با کنایه های سیاسی پاسخ صریح و بی پرده ای به او داد. از طرفی صادق خرازی به طعنه دولت روحانی را اجاره ای خواند که با واکنش محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهور و قائم مقام حزب اعتدال و توسعه مواجه شد.

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی در گفتگویی درباره تنش های پیش آمده میان دو جریان اعتدال و اصلاحات گفت: متأسفانه ما در کشور حزب نداریم، محفل های جناحی هستند که نقش حزب را بازی می کنند. هر وقت به یک انتخاباتی نزدیک می شویم بداخلاقی‌ها عود می کند چون می خواهند فرافکنی کنند و زیر بار پاسخگویی نروند. در واقع هر کس می خواهد مسئولیت پاسخگویی را به دوش دیگری بیاندازد. 

وی با بیان اینکه از این دست دگیری ها و تنش ها در ماه های آینده خواهیم داشت، افزود: در مجموع از رفتار این روزهای اصلاح طلبان، کارگزاران و اعتدالیون ناراحت هستم چون زودتر از آنکه سوت بازی بخورد شکست را پذیرفته اند. در صورتی که اگر بتوانند قدری اجماع بیشتری داشته باشند و همدیگر را تحمل کنند، قطعا معادلات صحنه رقابت عوض خواهد شد.

این فعال سیاسی اعتدالگرا یادآور شد: این صحبت هایی که اصلاح طلبان، کارگزاران و اعتدالی ها خطاب به هم دیگر می گویند، اصلا در جامعه خریداری ندارد و هیچ کس از آنها استقبال نمی کند. این جریانات باید از طرح موضوعاتی که مورد استقبال مردم نیست پرهیز کنند.

وی افزود: اگر جناح رقیب به ویژه تمامیت خواهان در سال 1400 پیروز شوند 8 سال اعتدالیون و اصلاح طلبان باید غم و غصه بخورند. کمتر از 5 ماه زمان تا انتخابات ریاست جمهوری زمان باقی است، آنها در این مدت باید سعه صدر بیشتری به خرج دهند، بیشتر یکدیگر را تحمل کنند و گذشت از خطاها بیشتر و وفاق شان عمیق تر شود، برد نامزد مورد حمایت اصلاحات، اعتدال و اصولگرای عاقل خیلی دور از دست رس نخواهد بود.

جعفرزاده با اشاره به عملکرد نامطلوب مجلس یازدهم تأکید کرد: این مجلس از هر حیث دارد نمره منفی در کارنامه اش ثبت می شود، بنابراین مردم اقبالی به نامزد مورد حمایت این تفکر نخواهند داشت. از طرفی اطلاع دارم که حاکمیت رفته به سمتی که خاطره تلخ مشارکت حداقلی انتخابات مجلس یازدهم در انتخابات سال 1400 تکرار نشود و سطح مشارکت پذیری رقابت پیش رو بالا رود.

این فعال سیاسی تأکید کرد: اگر جریان اعتدال و اصلاحات بتوانند میان خود اجماع ایجاد کنند و از حرف های کودکانه پرهیز کنند اتفاقات خوبی در انتخابات 1400 رقم خواهد خورد.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان