پنجشنبه, 28 تیر 1403
پنجشنبه, 28 تیر 1403
از ناطق نوری تا مسیح مهاجری؛

کدام شخصیت ها نمی خواستند خاتمی سال 80 کاندیدا شود؟

۱۴۰۲/۰۵/۱۷ ۰۹:۳۳ چاپ

به گزارش حکایت گیلان | در خاطرات آیت الله هاشمی رفسنجانی در سال 79 از تلاش چند شخصیت‌ مطرح برای نامزد نشدن سید محمد خاتمی در انتخابات سال 1380 نام برده شده است. برخی شخصیت‌ها که بعدها با خاتمی مراوده بهتری داشتند و از خط اصولگرایان جدا شدند.

در خاطره 15 مرداد 79 هاشمی رفسنجانی آمده است: ظهر آقایان عباس واعظ طبسی، محمد یزدی، احمد جنتی، علی اکبر ناطق نوری، قربانعلی دری نجف آبادی و محمدعلی موحدی کرمانی  میهمانم بودند از خطبه های جمعه من قدردانی کردند و نظر دادند که ریاست آقای سیدمحمد خاتمی به نفع نظام اسلامی نبوده و مصحلت نیست که تجدید شود ولی طرح مشخصی برای جلوگیری ندارند و هنوز نظر رهبری را هم نمیدانن.

همچنین در خاطرات 16 مرداد سال 79 آمده است: آقای مسیح مهاجری مدیر مسئول روزنامه جمهوری اسلامی آمد از خطبههای جمعه من قدردانی کرد و از اقدام قاطع آیت الله خامنه ای در مورد طرح مطبوعات اظهار خوشحالی نمود و لزوم پیگیری این سیاست را تأکید کرد و برای منصرف ساختن آقای خاتمی از ریاست جمهوری آینده که آن را به صلاح نمیداند چاره جویی نمود و خواست بفهمد که من آمادگی نامزد شدن را دارم یا نه که جواب منفی شنید.

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان