شنبه, 26 خرداد 1403
شنبه, 26 خرداد 1403

به گزارش حکایت گیلان | معاون نظارت، بازرسی و حمایت از حقوق مصرف کنندگان اداره کل صنعت، معدن و تجارت گیلان از پلمب ۶۶ واحد مشاور املاک در استان خبر داد و گفت :طرح تشدید نظارت بر واحدهای صنفی مشاورین املاک از اول تیرماه با هدف نظارت بر اجاره بهای واحدهای مسکونی و صنفی طبق قوانین اجرایی شده و تا شهریورماه ادامه داد.

علیرضا حسینیان روزجمعه در گفت‌وگو با ایرنا اظهار کرد: شورای عالی مسکن طرح تشدید نظارت بر واحدهای مشاورین املاک را در دستور کار قرار داده و هر یک از دستگاه‌ها وظایف خود را در این طرح انجام می دهند، سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان هم در این طرح نظارت و بررسی واحدهای صنفی مشاورین املاک را در دستور کار دارد.

وی افزود : در این طرح تیم مشترکی که متشکل از کارشناسان اداره کل راه و شهرسازی، تعزیرات حکومتی، اتاق اصناف و اداره نظارت بر اماکن عمومی با همراهی سازمان صمت از کلیه واحدهایی که دستور العمل ها و قوانین نظام صنفی را رعایت نکرده اند و واحدهای فاقد پروانه کسب بازدید کرده و براساس ماده ۲۷ قانون نظام صنفی با آن واحدها برخورد کرده و می کنند.

حسینیان تصریح کرد: از ابتدای سال ۱۴۰۲ تاکنون سه هزار و ۹۹۷ واحد مشاور املاک در استان گیلان مورد بازرسی قرار گرفته که از این تعداد برای ۴۴۱ واحد پرونده تخلف به ارزش چهار هزار و ۵۳۹ میلیارد ریال تشکیل شده است.

وی خاطر نشان کرد: ۳۰۸ مورد از تخلف های صورت گرفته عدم صدور صورت حساب، ۲۱۳ مورد عدم درج قیمت و نرخ نامه، ۵۶ مورد عدم اخذ پروانه کسب، ۱۳ مورد گرانفروشی، ۳۰ مورد عدم اجرای تکالیف واحدهای صنفی و ۳۹ مورد سایر موارد بوده است.

وی تاکید کرد: واحد بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان بر واحدهای مشاورین املاک بویژه در شهرستانهای توریستی و اقامت پذیر نظارت مستمر و فعال دارد.

استان گیلان ۱۲۰ هزار واحد صنفی دارد که حدود ۴۰ هزار واحد صنفی از این تعداد در مرکز استان فعال است. مرکز دریافت گزارشهای مردمی شامل وب سرویس ۱۲۴.ir، سامانه تلفن ۱۲۴ به صورت ۲۴ ساعته بر بستر نرم افزاری وب سرویس فعال و دریافت کننده گزارش ها و شکایات مردمی است.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان