جمعه, 29 تیر 1403
جمعه, 29 تیر 1403

به گزارش حکایت گیلان | با حضور مهندس غلامعلی نیک‌فهم مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان گیلان و شفقی رئیس اداره‌ی راهداری شهرستان رشت در نشست شورای اسلامی شهرستان رشت، عمده مسائل مرتبط با راه و راهداری شوراهای شهر و روستای این شهرستان بحث و بررسی شد.

 مجید عزیزی در آغاز این نشست گفت: در شهرستان رشت یک هزار و ۸۰۰ کیلومتر راه وجود دارد که نگهداری از آن بر عهده‌ی اداره‌ی کل راهداری است و قطعاً نگهداری از این میزان گسترده از راه‌های شهری و روستایی کاری بسیار دشوار است.

رئیس شورای شهرستان رشت در ادامه شرایط آب و هوایی استان، گردشگرپذیر بودن گیلان و وجود منابع طبیعی همچون کوه، جنگل و دریا را عواملی مهم در سخت بودن کار نگهداری از راه‌های استان دانست و گفت: به دلیل تردد گسترده در راه‌های استان، ما نیازمند مراقبت و بهسازی دائم راه‌ها هستیم.

وی در ادامه گفت: از آنجایی که کار و فعالیت شوراهای روستایی و شهری در استان به گونه‌یی ارتباطی مستقیم با مساله‌ی راه‌ها دارد ما از مدیر کل محترم راهداری استان گیلان در این نشست دعوت کردیم تا دوستان هر گونه نظر و مساله‌یی در این زمینه دارند با وی مطرح کرده و راهکارهایشان را هم در زمینه‌ی حل مسائل، بشنویم.

عزیزی در ادامه گفت: در شهرستان رشت به دلیل وسعت راه‌ها، رسیدگی به تخلفات برای راهداران بسیار دشوار است، به همین دلیل نقش و اهمیت کار بخشداریها، دهیاریها و شوراهای روستایی و شهری شهرستان در حل مسائل موجود نیز بسیار راهگشا خواهد بود و آنها می‌توانند با گزارش به موقع خود از تخلفات، نقشی اساسی برای حل مسائل ایفا کنند.

وی به امنیت جاده‌یی به عنوان یکی از پراهمیت‌ترین موضوعات مرتبط در اداره‌ی کل راهداری استان اشاره کرد و گفت: از نظر شورای شهرستان رشت، این شهرستان یکی از پرحادثه‌ترین مناطق در تلفات عابران پیاده در سراسر استان را دارا است.

رئیس شورای شهرستان رشت سپس گفت: برخی تخلفات موجود، تردد را در جاده‌های شهرستان بسیار پرخطر کرده و از طرفی وضعیت خاص اقلیمی و ترافیک شدید جاده‌ها در برخی از راه‌ها، سبب استهلاک زودرس علائم جاده‌یی و کاهش عمر مفید راه‌ها شده است که امیدواریم در این نشست با مطالب دوستان و بررسی مدیر کل محترم راهداری با فراهم نمودن زمینه‌های برطرف نمودن چنین مواردی به ویژه به روشنایی جاده‌ها در کاهش تلفات و خسارات، اقداماتی موثر صورت پذیرد.

عزیزی تاکید کرد: به دلیل وسعت راه‌های روستایی و شهری در شهرستان رشت رسیدگی به این راه‌ها قطعاً کاری دشوار است و ما از مجموعه‌ی تلاشگران راهداری استان قدردانی می‌کنیم.

در ادامه رییس شورای شهرستان رشت فرا رسیدن «روز خبرنگار» را به همه‌ی خبرنگاران تبریک گفت و مهران معصومی را به عنوان دبیر جدید شورای شهرستان رشت معرفی کرد .

مهندس غلامعلی نیک‌فهم نیز در این نشست با اشاره به اینکه شهرستان رشت یکهزار و ۸۰۰ کیلو.متر راه اعم از آزادراه، بزرگراه، اصلی، فرعی و روستایی دارد، کمبود اعتبارات را یکی از عواملی و ضعفهای موجود در سخت شدن نگهداری از راه‌های استان دانست و گفت: نیازهای عزیزان در زمینه‌ی راه‌های روستایی و شهری باید با منابع اعتباری اداره‌ی کل راهداری استان گیلان همخوانی داشته باشد.

شفقی رئیس اداره راهداری شهرستان رشت نیز با تاکید بر اینکه شبکه‌ی راه روستایی گیلان بسیار گسترده است گفت: در ۵ ماه گذشته از امسال ۵۰ کیلومتر از راه‌های اصلی، فرعی و روستایی آسفالت، روکش یا بهسازی شده و حدود ۵۰ هزار تن آسفالت در این مدت ریخته شده است.

علیرضا تاج شهرستانی دیگر عضو شورای شهرستان رشت نیز در این جلسه اظهار کرد: راه ها شاهرگ های اساسی زندگی ما هستند و قطعا کمتر از نعمت برق و گاز برای ما نیستند اما ضمن تشکر و قدردانی از اداره راه اما مسائلی مانند روشنایی ‌ و فضای سبز و نگهداری از راه ها با مشکلاتی مواجه هستند.

وی یادآور شد: بنده چون در کار هنر هستم و به زیبایی شناسی اهمیت میدهم اما متاسفانه بی سرو سامانی خصوصا در فضای سبز جاده ها وجود دارد.

تاج شهرستان با بیان اینکه متاسفانه بخش زیادی در منطقه شرق گیلان روشنایی وجود ندارد و خاموش اس، تصریح کرد: اگر بحث بر سر صرفه جویی است به نظرم جان مردم مهمتر است.

وی با تاکید بر اینکه تعیین حریم باید حتما وجود داشته باشد، بیان کرد: حریم راه رشت به تهران مشخص نیست، همچنین سرعتگیر ها زیادی داریم که سبب نارضایتی زیادی در بین مردم شده است.

صادقی عضو شورای لشت نشا در این جلسه بیان کرد: بین شهرها فضای سبز تناسب مناسبی ندارد و در حوزه روستایی آسفالت ها بهتر انجام شده است.

نیکخو عضو شورای شهر خشکبیجار نیز گفت: جاده امین آباد به خشکبیجار روکش آسفالت شده است و انتظار داریم مسیر روستای تازه آباد نیز آسفالت شود.

وطن دوست عضو شورای شهر سنگر در این جلسه اظهار کرد: راه ها از اساسی ترین موارد در زندگی هستند و متاسفانه در سنگر هنوز برای ۱۸۰۰متر کمربندی اجرا نشده در حالی که در طرح تفصیلی دیده شده است.

همچنین، عباس پور عضو شورای شهر لشت نشاء گفت: در راه های روستایی خط‌کشی ها بسیار کم است و پروژه خمام به لشت نشا نیز مسکوت مانده و علتش نیز مشخص نیست.

در پایان هم مهندس غلامعلی نیک‌فهم قول داد که مبلغ یک میلیارد تومان به اداره راهداری شهرستان رشت برای مرمت و ترمیم آسفالت راه‌های شهرستان رشت اختصاص دهد.

اختصاص یک میلیارد تومان جهت مرمت و ترمیم راه های شهرستان رشت به راهداری این شهرستاناختصاص یک میلیارد تومان جهت مرمت و ترمیم راه های شهرستان رشت به راهداری این شهرستاناختصاص یک میلیارد تومان جهت مرمت و ترمیم راه های شهرستان رشت به راهداری این شهرستاناختصاص یک میلیارد تومان جهت مرمت و ترمیم راه های شهرستان رشت به راهداری این شهرستان

همرسانی کنید:

نظرات شما:

سیاوش 12 مرداد 1402 ساعت 11:05

خخخخ یک میلیارد تومن! پول تو جیبی یک شب فرزندان فوتبالیست های لیگ دو ایرانه.

نظر دهید - پسندیدم 0

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان