یکشنبه, 24 تیر 1403
یکشنبه, 24 تیر 1403

به گزارش حکایت گیلان | مدیرعامل توزیع برق گیلان با اشاره به افزایش مصرف برق در روزهای گرم پایان هفته گفت: با همکاری مسافرین و هم استانی‌ها از این بحران پیش رو عبور می‌کنیم.

وی با اشاره به وضعیت مصرف برق در کشور و شرایط تأمین برق در روزهای آینده و ورود خیل عظیم گردشگران و مسافرین به استان گیلان افزود: در ماه گذشته میزان مصرف برق در برخی روزها روند افزایشی قابل توجهی داشت و حتی رکورد مصرف ۷۲ هزار و ۷۲۵ مگاوات نیز برای اولین بار در تاریخ صنعت برق کشور ثبت شد.

مدیرعامل توزیع برق گیلان با بیان اینکه با همکاری هم استانی‌ها، صنایع و دستگاه‌های اجرایی موفق شده‌ایم هیچ گونه خاموشی نوبتی برای مشترکین اعمال نشود، گفت: تاکنون هیچ گونه چالشی در حوزه تأمین برق در گیلان بویژه در بخش مشترکین خانگی نداشتیم.

مهدی زاده با بیان اینکه وزارت نیرو برای جذب افزایش همکاری مشترکان خانگی سیاست تشویق همه مشترکان اعم از پرمصرف‌ها را هم در دستور کار خود قرار داده، اضافه کرد: امسال پاداش صرفه جویی به همه مشترکانی که میزان مصرف برق خود را نسبت به سال گذشته کاهش بدهند تعلق خواهد گرفت.

وی با تشکر از همراهی مردم در مدیریت مصرف برق افزود: پیش بینی می‌شود که در روزهای آتی موج شدید گرما کشور و استان را فرا بگیرد و متعاقب آن، با افزایش شدید مصرف مواجه شویم.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان