پنجشنبه, 28 تیر 1403
پنجشنبه, 28 تیر 1403

به گزارش حکایت گیلان | دانشگاه علوم پزشکی گیلان و دانشگاه پزشکی آستراخان روسیه برای نخستین بار در حوزه آموزش، پژوهش، تحقیقات و فناوری، تفاهم نامه همکاری امضا کردند.

‌به نقل از خبرگزاری مهر، ایمان علیزاده در تشریح این خبر اظهار کرد: برای نخستین بار تفاهم نامه‌ای برای گسترش همکاری‌های دانشگاه‌های علوم پزشکی گیلان و پزشکی آستراخان در حوزه آموزش، تحقیقات و فناوری به صورت ارتباط تصویری منعقد شد.

عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی گیلان افزود: برنامه‌های مشترک آموزشی، تبادل استاد و دانشجو، پذیرش دانشجو به صورت مشترک، بورسیه‌های تحصیلی برای دانشجویان و فرصت تحقیقات برای اساتید و دانشجویان، صادرات غذا، دارو و تجهیزات پزشکی، تحقیقات مشترک علوم پایه و علوم بالینی و توسعه گردشگری سلامت برخی از بخش‌های این تفاهم نامه است.

مدیر امور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به عضویت دانشگاه علوم پزشکی گیلان در اتحادیه‌ی دانشگاه‌ها و مؤسسات دولتی کشورهای حاشیه‌ی دریای کاسپین، اضافه کرد: در بیست و سومین اجلاس عمومی این اتحادیه با شرکت ایران، جُمهوری آذربایجان، قَزاقستان، روسیه و تُرکمنستان، مدیریت کمسیون علوم پزشکی اتحادیه به دانشگاه علوم پزشکی گیلان سپرده شده است.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان