پنجشنبه, 28 تیر 1403
پنجشنبه, 28 تیر 1403

به گزارش حکایت گیلان | گزارش‌های منتشر شده حاکی از آن است که برگزاری آزمون کتبی زبان انگلیسی آیلتس که قرار بود صبح روز شنبه، هفتم مرداد، در هتل اوین تهران برگزار شود، لغو شده است.یکی از داوطلبان در این رابطه گفت: قرار بود آزمون امروز از حدود ساعت ۸ و ۳۰ دقیقه آغاز شود و قبل از آزمون، مراقبان شروع به کنترل هدفون‌های داوطلبان کردند و پس از کنترل داوطلبان به طور ناگهانی مسئول برگزاری آزمون اعلام کرد که: «آزمون امروز به دلیل لو رفتن سئوالات لغو می‌شود.»

این داوطلب با بیان اینکه برای شرکت در آزمون امروز بیش از یک سال زحمت کشیدیم، افزود: در گذشته آزمون آیلتس در شهرستان‌های مختلف کشور نیز برگزار می‌شد، اما بعد از لغو ثبت‌نام این آزمون، تصمیم بر این شد که این آزمون فقط در شهر تهران برگزار شود و ما امروز از شهر‌های مختلف کشور برای حضور در این آزمون آمده بودیم که در بدو شروع آزمون بدون دلیل مشخصی لغو شد.

این داوطلب در ادامه مدعی شد: همواره اساتید مختلف با پیشنهاد مبالغی که بیشتر از ۲۵ میلیون تومان است پیشنهاد فروش سئوالات به داوطلبان می‌دهند بنابراین فروش سئوالات این آزمون موضوع جدیدی نیست که بهانه‌ای برای لغو آن باشد.

چندین حساب توئیتری نیز امروز خبر داده بودند که این آزمون به دلیل «لو رفتن سوالات» پیش از برگزاری لغو شده و سازمان سنجش در این زمینه تصمیم گرفته است.

این سازمان در سال‌های اخیر با لو رفتن سوالات کنکور سراسری مواجه بوده اما این نخستین بار است که آزمون ارزیابی بین‌المللی زبان انگلیسی آیلتس به چنین دلیلی لغو می‌شود.

اگرچه اعلام لغو برگزاری آزمون آیلتس در کشور، تا اطلاع ثانوی با واکنش‌های بسیاری همراه شده، اما بسیاری بر این باور بودند که این تصمیم در جهت کاهش روند مهاجرت در ایران گرفته شده بود.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان