پنجشنبه, 04 مرداد 1403
پنجشنبه, 04 مرداد 1403
واکنش رئیس اتحادیه صنف نانوایان مشهد به افزایش ناگهانی قیمت نان:

کسی نگفته قیمت نان تغییر نخواهد کرد!

۱۴۰۲/۰۵/۰۵ ۱۹:۳۲ چاپ

به گزارش حکایت گیلان | از صبح دیروز و به صورت ناگهانی، قیمت نان در خراسان رضوی افزایش یافت. جدول منتشرشده از نرخنامه جدید نان در استان خراسان رضوی حاکی از افزایش حدود ۴۰ درصدی قیمت انواع نان است. به عنوان مثال، نان بربری سنتی یارانه ای که تا روز گذشته با قیمت ۸۵۰ تومان فروخته میشد اکنون ۱۲۰۰ تومان به دست خانوارها می رسد. تافتون سنتی یارانه ای از ۶۵۰ به ۹۰۰ تومان، سنگک یارانه ای از ۱۴۰۰ به ۲ هزارتومان و بربری خراسانی نیمه یارانه ای از ۱۳۰۰ به ۱۸۰۰ تومان رسیده است.

رییس اتحادیه صف نانوایان مشهد درباره جزئیات گران شدن انواع نان یارانه ای و نیمه یارانه ای گفت:افزایش قیمت نان در دست اتحادیه و مسئولان مشهدی نیست و از طرف پایتخت چنین تصمیمی گرفته شده و با هماهنگی استانداری خراسان رضوی اجرایی شده است. برنامه افزایش قیمت نان مربوط به خراسان رضوی نیست و به مرور در تمام کشور اجرایی خواهد شد.

احمدرضا کشتگر در واکنش به گلایه مردم درباره اعلام بی سر و صدا و ناگهانی قیمت نان گفت: قبلا اعلام شده بود که قیمت آرد تغییر نمی کند اما کسی نگفته قیمت نان تغییر نخواهد کرد. بخش اندکی از هزینه های تولید نان مربوط به آرد است که قیمت آن ثابت مانده است اما قیمت آرد حدود ۲ تا ۳ درصد در قیمت نان تاثیر دارد. با توجه به افزایش هزینه های دستمزد، اجاره و تولید نان، افزایش ۴۰ درصدی قیمت ها هرچند که از زیان نانوایی ها کم می کند اما هنوز هم تولید نان را به صرفه نخواهد کرد. با ادامه این روند، اگر حتی آرد رایگان هم به نانوایی ها می دادند اما باز هم تولید نان به صرفه نبود.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان