پنجشنبه, 04 مرداد 1403
پنجشنبه, 04 مرداد 1403
وکیل سابق اکبر طبری علیه موکلش:

گفت من آنقدر به تو می دهم که بگویی بس است!+فیلم

۱۴۰۲/۰۵/۰۴ ۱۰:۳۳ چاپ

به گزارش حکایت گیلان |  خبرگزاری قوه قضاییه به اظهارات اخیر وکیل سابق اکبر طبری واکنش نشان داد و با تکذیب ادعای او، گفت: اکبر طبری با احتساب ایام بازداشت قبلی، صرفا در بخش ارتشاء باید ۱۲.۵ سال حبس را تحمل کند. مصاحبه وکیل سابق در مورد موکلش هم جنجالی شده است. بسیاری از وکلا این صحبتها را مغایر قسم وکالت می دانند!

محمدعلی داداشی، وکیل سابق طبری در گفتگو با هفته‌نامه 9 دی دربارهٔ پرونده طبری گفت: «به آدمی که می‌توانست حکم اعدام بگیرد، اما ابتدا ۳۱ سال حبس گرفت و الان هم آزاد شده، گفتند باید قدردان وکیلت باشی؛ اما طبری گفت پرونده من کاری نبود که وکیل بتواند حل کند».

وکیل سابق اکبر طبری به هفته نامه 9 دی گفته است: طبق حکم جدید، طبری عملا تبرئه شده‌است. با آنچه که من در پرونده دیدم اگر سکته نکنم و نمیرم شانس آوردم. 

داداشی می گوید:فقط اموال ناشی از فساد و رشوه طبری حدود ۱۵ هزار میلیارد تومان است

‏در عمر وکالتم پرونده‌ای با این حجم از فساد و جرم ندیده‌ام

‏طبری در صد درصد موارد اتهامی مجرم است

‏زد روی میز و گفت بحث مالی مهم نیست، تو فقط جان من را نجات بده؛ من آنقدر به تو می‌دهم که بگویی بس است، بس است، بس است!

‏نامه نوشت به علی انصاری که سه میلیارد تومان به وکیل من به عنوان قرض‌الحسنه بدهید، گفتم از من سند می‌خواهند. گفت بیخود کرده! چندهزار میلیارد پول و مال من دستش است.

‏متوجه شدم شخصی که نسبت به دادگاه پیگیری خاصی دارد و عملا پشت قضیه است آقای .....

واکنش قوه قضاییه به سخنان جنجالی وکیل سابق اکبر طبری/ طبری فقط برای جرم ارتشا باید حداقل 12 سال و نیم در زندان باشد

گفتنی است خبرگزاری قوه قضاییه به اظهارات اخیر وکیل سابق اکبر طبری واکنش نشان داد و با تکذیب ادعای او، گفت: اکبر طبری با احتساب ایام بازداشت قبلی، صرفا در بخش ارتشاء باید ۱۲.۵ سال حبس را تحمل کند.

 وکیل سابق اکبر طبری  گفته بود: به آدمی که می‌توانست حکم اعدام بگیرد، اما ابتدا ۳۱ سال حبس گرفت و الان هم آزاد شده، گفتند باید قدردان وکیلت باشی؛ اما طبری گفت پرونده من کاری نبود که وکیل بتواند حل کند».

وکیل سابق طبری در همین زمینه گفته است: «با توجه به تجربه‌ای که روی پرونده دارم آمدند روی ۴۵ ماه یا نهایت چهار سال تاکید کردند و مجموعش شده ۱۲ سال، یعنی عملاً آقای طبری با این حکم اگر در دیوان تأیید بشود، دیگر به زندان باز نخواهد گشت».

ادعای وکیل سابق طبری در حالی مطرح می‌شود که مطالعه و بررسی دادنامه نشان می‌دهد این ادعا صحت ندارد.

بررسی‌ها از شعبه صادرکننده رأی نیز حاکی از آن است که اکبر طبری در عنوان اتهامی ۷ فقره ارتشاء، به ۱۲ و نیم سال حبس و ۷۴ ضربه شلاق محکوم شده است.

طبری باید حداقل دوازده و نیم سال حبس را تحمل کند

بر این اساس دادگاه هم عرض طبق قانون، طبری را برای اتهام ارتشاء به ۱۰ سال حبس محکوم کرده است.

همچنین، بر اساس بند الف و بند پ ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی، متهم اکبر طبری نسبت به حداکثر مجازات قانونی مقرر در ماده ۳ قانون تشدید مجازات مرتکبان ارتشاء و اختلاس، به دو و نیم سال حبس بیشتر نیز محکوم شده است.

در نتیجه اکبر طبری بر اساس رأی شعبه هم‌عرض و تأیید دیوان عالی کشور با احتساب ایام بازداشت قبلی، به ۱۲ و نیم سال حبس محکوم شده که باید آن را تحمل نماید.

تشدید مجازات اکبر طبری با حکم تحمل ۷۴ ضربه شلاق

گفتنی است، در رأی صادر شده در دادگستری که مورد اعاده دادرسی قرار گرفته و از طرف دیوان عالی کشور به شعبه هم عرض ارجاع شد، حکم تحمل ۷۴ ضربه شلاق وجود نداشت که پس از بررسی مجدد پرونده، این حکم نیز به مجازات‌های طبری اضافه شد و مورد تأیید دیوان عالی کشور نیز قرار گرفت.

قابل ذکر است، بر اساس اطلاعیه قبلی که مرکز رسانه قوه قضائیه در تاریخ ۳۰ تیرماه منتشر کرد پرونده اکبر طبری اقسام دیگری از موارد اتهامی و محکومیت را نیز دارا می‌باشد که این موضوعات در مرجع قضائی در حال رسیدگی است، اما با صدور حکم دوازده سال و نیم حبس و تأیید آن در دیوان عالی کشور او باید این مجازات را البته با احتساب دوران بازداشت قبلی تحمل کرده و به زندان باز گردد تا تکلیف وضعیت سایر پرونده‌های او نیز مشخص گردد. »

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان