پنجشنبه, 04 مرداد 1403
پنجشنبه, 04 مرداد 1403
پیش بینی هواشناسی؛

بارانی دیگر در انتظار گیلانی ها

۱۴۰۲/۰۵/۰۲ ۱۸:۵۳ چاپ

به گزارش حکایت گیلان | بنا بر اعلام مدیرکل هواشناسی گیلان دمای هوای استان بین چهار تا شش درجه کاهش خواهد یافت و این در حالی است که در برخی از مناطق بارندگی شدید و رگباری و وزش باد و مه آلودگی و رعد و برق و تگرگ تا چهارشنبه پیش بینی می‌شود.

محمد دادرس نقشه‌های هواشناسی را نشان دهنده استقرار جوی غالبا پایدار در منطقه دانست و افزود: طی امروز آسمانی صاف تا قسمتی ابری خواهیم داشت و فعالیت توده هوای گرم و مرطوب مورد انتظار است.

دادرس از کاهش چهار تا شش درجه‌ای متوسط دمای هوای استان طی سه شنبه خبر داد و گفت: در برخی از مناطق بارندگی شدید و رگباری و وزش باد و مه آلودگی و رعد و برق و تگرگ تا چهارشنبه پیش بینی می‌شود.

وی از احتمال آبگرفتگی منطقه‌ای و بالا آمدن سطح آب رودخانه‌ها و مسیل‌ها در مناطق بالادست خبر داد و اضافه کرد: به تدریج از چهارشنبه تا پایان هفته به ویژه طی پنجشنبه و جمعه شاهد تقویت موج هوای گرم و مرطوب و افزایش محسوس دما خواهیم بود.

کارشناس هواشناسی، آسمان گیلان را صاف تا قسمتی ابری همراه با وزش باد دانست و اظهار کرد: ازبرم سیاهکل با ۳۳.۲ درجه سلسیوس و اسب وونی تالش با ۲۳.۸ درجه سلسیوس به ترتیب گرم‌ترین و خنک‌ترین نقاط استان هستند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان