یکشنبه, 24 تیر 1403
یکشنبه, 24 تیر 1403

به گزارش حکایت گیلان | یک عضو هیات رییسه مجلس اعلام کرد که اگر یک کارمند تمام درآمد خودرا پس انداز کند پس از ۹۰ سال می تواند‌خانه دار شود.

مجتبی یوسفی درباره برخی از ادعاها درباره کاهش انتظار مردم برای خرید خانه گفت: هر چند شاهد کاهش التهابات بازار مسکن در برخی از شهرها و مناطق هستیم اما به این زودی سن انتظار و مدت زمان سن انتظار برای خرید مسکن کاهش پیدا نمی‌کند.

وی در گفتگویی اظهار داشت: گفته می‌شود یک حقوق بگیر و کارمند اگر تمام درآمد خود را پس انداز کند می‌تواند پس از 40 سال خانه‌دار شود.

الان با توجه به اینکه یک سوم درآمد خود را می‌توانند برای خرید مسکن پس انداز کنند، مدت زمان انتظار خرید خانه برای آنها به بیش از 90 سال می‌رسد و از این لحاظ وضعیت ایران نسبت به سایر کشورها بدتر است.    

یکی از عوامل موثر در ساماندهی بازار مسکن جدی بودن مجلس برای اجرای قوانین مالیاتی در این حوزه است.

تصمیماتی که در طرح دو فوریتی برای گرفتن مالیات از خانه‌های خالی و سوادگران این بازار اخذ شده بسیار اثرگذار بوده و مجلس به طور جدی بر روی این موضوع ایستاده‌ است.

برای اولین بار التهابات بازار مسکن در کوتاه مدت کاهش پیدا کرد و این نشان می‌دهد که می‌توان اقداماتی هم در این حوزه را در مدت زمان کوتاه به سرانجام رساند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان