پنجشنبه, 04 مرداد 1403
پنجشنبه, 04 مرداد 1403

به گزارش حکایت گیلان | جلسه دادگاه سپیده قلیان به شکایت آمنه ذبیح پور امروز در بستر اسکای روم و به صورت برخط و علنی برگزار می‌شود.

این دادگاه ساعت ۹:۳۰ دقیقه صبح و در شعبه ۱۲۰۷ دادگاه کیفری ۲ مجتمع شهید کچوئی به صورت بر خط برگزار می‌شود و موضوع جلسه نیز شکایت آمنه سادات ذبیح پور از سپیده قلیان است.

سپیده قلیان پس از آزادی در فضای مجازی خود اعلام کرد که آمنه سادات ذبیح پور در مراحل بازجویی وی حضور داشته و موضوع دادگاه این اظهارات است.

برگزاری دادگاه‌های علنی مجازی و در بستر اسکای روم از جمله مهمترین موضوعاتی است که رئیس قوه قضائیه به آن اشاره داشته است، این دادگاه‌ها در راستای شفافیت هرچه بیشتر و به صورت علنی برگزار می‌شود.

خبر تکمیلی

دادگاه سپیده قلیان که قرار بود صبح امروز برگزار شود لغو شد.

به گزارش ایسنا، مسئولین این دادگاه (شعبه ۱۲۰۷ دادگاه کیفری ۲ مجتمع شهید کچوئی) که با شکایت آمنه سادات ذبیح پور از سپیده قلیان قرار بود امروز برگزار شود، در این باره اعلام کردند: علیرغم حضور ریاست دادگاه و نماینده دادستان و نماینده شاکی وانتظار کافی و طولانی مدت توسط دادگاه و نظر به اینکه متهمه سپیده قلیان با عنایت به توصیه های فراوان حاضر به رعایت حجاب و شئونات اسلامی نشد؛ لذا جهت تشکیل جلسه به دادگاه اعزام نشد.

سپیده قلیان پس از آزادی در فضای مجازی خود اعلام کرد که آمنه سادات ذبیح پور در مراحل بازجویی او حضور داشته است.

مسعود ستایشی سخنگوی قوه قضاییه ۲۲ فروردین ماه سال جاری در نشست خبری  در پاسخ به سوالی مبنی براینکه سپیده قلیان چند ساعت بعد از آزادی، بازداشت شد و  اتهام  او چیست؟ گفت: ما اولا راجع به عفو مفصل صحبت کردیم و شرایط عفو و نکات آن را تبیین کردیم.

سخنگوی قوه قضاییه افزود: در قبال کسانی که مشمول عفو شدند اگر مرتکب جرم جدیدی شوند از الطاف عفو معیاری خارج خواهند شد لذا قوه قضائیه مطابق موازین قانونی به جرایم جدید انها  رسیدگی و اتخاذ تصمیم می کند. پرونده خانم مورد بحث به ارتکاب جرم جدیدی که مرتکب شد در دادسرای عمومی و انقلاب مورد رسیدگی قرار گرفته است و پرونده متضمن کیفرخواست قانونی در ۲۸ اسفندماه سال گذشته به دادگاه انقلاب تهران ارسال شده است و خودشان اصرار به ارتکاب جرم داشتند و با تکرار و اصرار عمل خلاف قانونی را انجام داده است و از فرصت عفو گسترده استفاده نکرد.

وی درباره اتهام سپیده قلیان گفت: او مرتکب اهانت شده است.

 

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان