پنجشنبه, 28 تیر 1403
پنجشنبه, 28 تیر 1403

به گزارش حکایت گیلان | تفاهم نامه همکاری سپاه و مجموعه مدیریت شهری رشت با هدف زیباسازی و فضاسازی در مناسبت‌ها و ایام خاص منعقد شد.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت صبح امروز در این جلسه در ساختمان شهرداری رشت با خیرمقدم به فرمانده سپاه شهرستان رشت اظهار کرد: پس از حضور رحیم شوقی در جایگاه شهردار رشت اتفاقات خوبی را در سطح شهر شاهد هستیم و با تعاملات انجام شده فاصله‌ای که پیشتر ما بین مجموعه مدیریت شهری با بسیاری از دستگاه‌های تاثیر گذار وجود داشت برطرف شده است. 

محمد حسین واثق کارگرنیا به جلسه‌ای با مجموعه سپاه، نیروی انتظامی و غیره اشاره کرد و گفت: در گذشته دیدارهایی با فرمانده سپاه گیلان و دیگر مجموعه‌ها برگزار شده بود، اما متاسفانه هیچ انگیزه‌ای به منظور بهره مندی از ظرفیت این دستگاه‌های تاثیرگذار وجود نداشت و خوشبختانه با حضور شهردار رشت تعاملات خوبی با هدف رفع مشکلات شهر برقرار شده است. 

وی با تاکید به اینکه مردم از وضعیت آذین‌بندی و سیاه‌پوش کردن شهر در ایام مختلف گلایه داشتند، افزود: اخیرا برنامه ریزی‌های خوبی در این باره انجام شده و خوشبختانه شهرداری رشت در این حوزه دیگر بدون برنامه نیست و اتفاقات رقم خورده در سطح شهر از این باب موجب رضایتمندی شهروندان شده است. 

رئیس شورای اسلامی شهر رشت با تاکید به اینکه اقدامات فرهنگی فقط نباید مختص به یک بخش از شهر باشد، تصریح کرد: باید اقدامات این چنینی در سطح محلات رشت نیز اجرایی شود و یقینا با بهره‌مندی از ظرفیت سپاه و بسیج این مهم رقم می‌خورد و چنانچه در دیگر موضوعات با بهره‌مندی از ظرفیت نیروهای بسیجی به صورت محله محور عمل کنیم در کنار حذف بسیاری از موازی کاری ها، خدمات مطلوب‌تری ارائه می‌شود. 

کارگرنیا با اشاره به اینکه اجرای مطلوب این تفاهم نامه‌ها نیازمند همراهی مدیران شهرداری رشت است، بیان کرد: شورا و شهرداری رشت تمام تلاش خود را به منظور بهبود وضعیت در تمامی مباحث به کار گرفته‌اند و یقینا با همراهی مجموعه سپاه و بسیج، اتفاقات مثبت سرعت و مطلوبیت پیدا می‌کند. 

همراهی بسیج با حوزه مدیریت شهری رشت

فرمانده سپاه شهرستان رشت نیز در این جلسه با اشاره به اینکه از شورای اسلامی و شهرداری رشت به چندین دلیل تقدیر و تشکر می‌کنم، اظهار کرد: مجموعه مدیریت شهری رشت در بسیاری از مباحث جُور دیگر دستگاه‌ها را به دوش می‌کشد. 

محمد نیک فطرت با بیان اینکه کنترل شور و هیجانات در قالب برنامه‌های فرهنگی بسیار حائز اهمیت است، افزود: ان شاا با برنامه‌ریزی‌هایی که برای ایام محرم و صفر انجام شده نیز شاهد اقدامات خوبی باشیم. 

وی با اشاره به تاکیدات رهبر معظم انقلاب پیرامون مردمی کردن فعالیت‌ها گفت: بسیج به معنای مردم است و ما می‌توانیم از همراهی این ظرفیت بزرگ با مجموعه مدیریت شهری به منظور انجام آذین‌بندی‌ها در ایام مختلف نیز استفاده کنیم. 

فرمانده سپاه شهرستان رشت با تاکید به نقش بسیج در نهادینه کردن فرهنگ تفکیک زباله از مبدا بیان کرد: گروه‌های جهادی نیز در این زمینه توانایی‌های لازم را دارند. 

موضوعات فرهنگی فعالیت تعریف شده مدیریت شهری 

شهردار رشت نیز در این جلسه با اشاره به اینکه یکی از مهم‌ترین فعالیت‌هایی که برای مدیریت شهری تعریف شده موضوعات فرهنگی است، اظهار کرد: یکسری مباحث فرهنگی دغدغه حوزه مدیریت شهری رشت است. 

رحیم شوقی با بیان اینکه مبحث آذین‌بندی در مراسم‌های مختلف در بافت شهر و محلات مورد توجه است، افزود: قصد داریم به منظور کاهش هزینه‌های آذین‌بندی از ظرفیت بسیج و سپاه استفاده کنیم و در این راستا طی تفاهم نامه‌ای از این توان سپاه بهره‌مند می‌شویم. 

در این جلسه تفاهم نامه همکاری ما بین سپاه و شهرداری رشت به امضای طرفین رسید. 

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان