پنجشنبه, 04 مرداد 1403
پنجشنبه, 04 مرداد 1403

به گزارش حکایت گیلان | افسانه بایگان، بازیگر سینما و تلویزیون، می‌گوید روز شنبه ۱۷ تیر در دادگاه حاضر می‌شود تا در مورد دلیل استفاده از کلاه و اتهام «در معرض قراردادن شیء» توضیح دهد.او دو ماه پیش در حالی که کلاه بر سر داشت برای دیدن نمایش «کافه عاشقی» به سالن تئاتر رفته بود می‌گوید «بر اساس ماده ۶۴۰ قانون مجازات اسلامی» و طبق کیفرخواست به اقدام خلاف عفت و اخلاق عمومی متهم شده است.

بایگان در پستی اینستاگرامی نوشت: «اینجانب افسانه بایگان دو ماه قبل برای دیدن تئاترکافه عاشقی در سالن شهرزاد شرکت کردم در حالی که کلاهی بر سر داشتم که بخش عمده‌ای از سرم را پوشانده بود و تنها کمی از مو و گردنم دیده می‌شد. یکی از دستاندرکاران پشت صحنه این نمایش نظر من را در پایان نمایش پرسید و من به احترام زحمات گروه و گفتن یک خسته نباشید پاسخ ایشان را دادم و فیلمی که از من با گوشی گرفتند منتشر شد.» 

«حال من متهم شده‌ام به ماده ۶۴۰ یعنی در معرض قرار دادن شی‌ای که بر خلاف عفت و اخلاق عمومی است. نتیجه می‌گیریم که بنده در این تعبیر در حد یک شی بررسی می‌شوم... در کیفرخواست نوشته‌اند مجازات مندرج در تبصره ماده ۶۳۸ برای من کم است و برخورد شدید ضرورت دارد، چون یک هنرمندم.»

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان