شنبه, 26 خرداد 1403
شنبه, 26 خرداد 1403
با انتصاب «پونه نیکوی» در ایسنا؛

حضور چشمگیر زنان در سرپرستی خبرگزاری های استان گیلان

۱۴۰۲/۰۴/۱۲ ۱۰:۱۲ چاپ

اختصاصی حکایت گیلان | هرچند زنان در انتصابات مدیریتی استان گیلان جای چندانی ندارند و در دولت سیزدهم این امر بیشتر دیده می‌شود، ولی حضور آن ها به عنوان سرپرست خبرگزاریهای کشوری که بیشتر هم دولتی است بیشتر از گذشته به چشم می‌خورد.

روز گذشته پونه نیکوی به عنوان سردبیر ایسنا گیلان منصوب شد.  این شاعر و فعال محیط زیستی،  دانش‌آموخته کارشناسی ارشد علوم سیاسی است که پیش از این مدیر روابط عمومی سازمان جهاد دانشگاهی استان بود. 

در ماه های گذشته طاهره ظهر ریحانی در خبرگزاری برنا  و  الهام حیدری  در خبرگزاری مهر به عنوان سرپرست استانی منصوب شدند. همچنین معصومه پاداش ستوده ( خبرگزاری موج)، سمیه اکبرپور( خبرگزاری شبستان)،  و سمیه اقدامی ( دفاع مقدس) مدتهاست حکم سرپرستی خود را دریافت کرده اند. 

خبرگزاری فارس هم در گذشته با مدیریت فاطمه ثابت کار می کرد که بدون شک نسبت به مدیریت فعلی تیم قوی‌تر و منتقدانه‌ای داشت که نام این خبرگزاری را در استان مطرح کرد. 

فارغ از اختلافات سیاسی، حضور متعدد زنان در خبرگزاریها نشان دهنده این است که آنها توانایی مدیریت یک مجموعه را دارند و نسبت به آن‌‌ها اعتماد بیشتری می‌شود. هرچند هنوز دولت سیزدهم دوست ندارد چندان از زنان در عرصه های دیگر استفاده کند و به جایش شاهد آن هستیم که بنر « بهشت زیر پای مادران است نه کارمندان» در خیابان‌ها دیده می‌شود. 

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان