شنبه, 26 خرداد 1403
شنبه, 26 خرداد 1403
از پرداخت حق وکاله بیشتر از تعرفه قانونی تا حق جلسه 78 میلیونی کمیسیون ماده 100؛

علت برکناری شهردار انزلی چیست؟

۱۴۰۲/۰۴/۱۱ ۱۲:۲۵ چاپ

اختصاصی حکایت گیلان | رئیس شورای شهر انزلی علت برکناری و محکومیت  مهدی خلیلی شهردار این شهر را  دریافت حق جلسه از کمیسیون ماده ۱۰۰ به ازای هر جلسه رقمی حدود سه میلیون تومان عنوان کرده است. ولی وی میزان مبلغ و یکی دیگر از دلایل این محکومیت را عنوان نکرد.

بررسی کیفرخواستی که از سوی دادسرای عمومی و انقلاب رشت صادر شده نشان می‌دهد خلیلی متهم به دریافت 78 میلیون تومان حق جلسه از کمیسیون ماده 100 شده که غیرقانونی است. شعبان جعفری در دفاع از شهردار گفته  ۹۰ درصد شهرداران گیلان حتی کسانی که در کمیسیون ماده ۱۰۰شرکت نمی‌کنند حق جلسه می‌گیرند. ولی وی نگفته که آیا این امر قانونی است و یا خیر؟

با این حال مساله دیگر اعطای 50میلیون تومان به وکیل شهرداری انزلی مازاد بر تعرفه حق الوکاله مصوب قوه قضائیه است. 

شاید از منظر جناب رئیس شورا این مبالغ اندک باشد، اما بر فرض اگر تخلفی صورت گرفته چرا نباید با آن برخورد شود؟ در آلمان رئیس جمهور آن کشور به خاطر پارتی بازی جهت دریافت یک وام اندک مجبور به استعفاء شد، همین چند مدت پیش بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس به خاطر برپایی جشن در دوره کرونا و دروغ به پارلمان برکنار شده است، آن وقت چرا نباید به این مسائل حساس شد. 

هرچه هست باید از حکم دادسرای رشت تشکر کرد که جلوی  تخلفات این چنینی گرفته است و این می‌تواند هشداری برای دیگر مدیران باشد که اجازه ندارند از بیت المال برای خود و دیگران بذل و بخشش کنند، حتی اگر مبلغ آن اندک باشد. البته که امیدواریم  این موضوع مختص به یک سری افراد نشود.  

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان