شنبه, 30 تیر 1403
شنبه, 30 تیر 1403
بعد از بخشنامه جنجالی وزارت کشور؛

نمایندگان مجلس به خاطر منافع خودشان قصد استیضاح وزیر کشور را دارند!

۱۴۰۲/۰۳/۲۹ ۱۷:۲۵ چاپ

اختصاصی حکایت گیلان | نمایندگان مجلس در واکنش به بخشنامه معاون سیاسی وزیر کشور مبنی بر عدم همراهی مقامات سیاسی و بخشداران و فرمانداران با نمایندگان در سال منتج به انتخابات مجلس؛ خواستار برکناری رییس ستاد انتخابات کشور شدند.همچنین استیضاح وزیر کشور را با بیش از  100 امضا کلید زدند. 

این اولین بار است که احمد وحیدی وزیر کشور با چالش نمایندگان مجلس یازدهم مواجه می‌شود. در مجلس انتقادات تندی به وزیر کشور و معاون سیاسی وی وارد شده است. روز گذشته کاظم دلخوش و امروز حسن محمدیاری دو نماینده گیلان از وحیدی انتقاد کردند. یکی دیگر از نمایندگان گفته است « بعد از انقلاب ندیدم هیچ دولتی (وزارت کشور) این قدر بی حرمتی به مجلس کرده باشد آن هم مجلسی که رهبر انقلاب چندبار آن را انقلابی نامیده است.» 

رئیس مجلس هم از لغو بخشنامه معاون سیاسی وزارت کشور خبر داده است. با این حال هنوز آتش نمایندگان در انتقاد از وزیر کشور شعله ور است. 

مشخص است وقتی منافع نمایندگان تهدید شود اولین جایی است که آن ها بیشتر روی آن حساس می‌شوند. در حوادث و مسائل اخیر کشور وزیر کشور در میان همه انتقادات فراوان از سوی این نمایندگان مورد تقدیر هم قرار گرفته است. نمایندگان مجلس در سال پایانی مجلس انتظار دارند بیشتر در امور اجرایی حضور داشته باشند تا تاثیرگذاری خود را بیشتر نشان دهند. بخشنامه وزارت کشور جلوی کار آن‌ها را سد کرده است. این مجلس هم که نشان داده هرکس به آن‌ها حمله کند در کنار یکدیگر خواهد بود. همان طور که بعد از ماجرای شاسی بلندها حتی میکروفون نماینده افشاگر را هم قطع کردند. 

گفتنی است طبق قانون دخالت نمایندگان در امور اجرایی کشور  و انتصابات ممنوع است و شاید نیازی به چنین بخشنامه‌هایی نیز نباشد. ولی ظاهرا این نمایندگان می‌دانند بدون دخالت در امور اجرایی چیز خاصی در چنته ندارند .

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان