یکشنبه, 24 تیر 1403
یکشنبه, 24 تیر 1403
در ادامه رقابت با تلگرام

واتس اپ به قابلیت «کانال» مجهز شد

۱۴۰۲/۰۳/۱۸ ۲۲:۲۷ چاپ

به گزارش حکایت گیلان | واتس‌اپ امروز از ویژگی کانال‌ها (Channels) رونمایی کرد؛ قابلیتی که مدت‌هاست در تلگرام وجود دارد و حالا پیام‌رسان متا به آن مجهز می‌شود. کانال‌ها درون یک تب جدید به نام Updates قرار می‌گیرند؛ جایی که می‌توانید استاتوس و کانال‌ها را مشاهده کنید، بنابراین این بخش جدا از بخش چت‌ها و گروه‌ها خواهد بود.

کانال‌ در واتس‌اپ عملکردی مشابه تلگرام دارد، بنابراین ادمین‌ها آن‌ها را می‌سازند و تنها خودشان می‌توانند در کانال‌ها پیام ارسال کنند. این پیام‌ها می‌توانند متن، عکس، ویدیو و استیکر باشند و البته امکان برگزاری نظرسنجی هم وجود دارد. کاربران با یک ابزار جستجو می‌توانند کانال‌های موردعلاقه‌شان را پیدا کنند و در آن‌ها عضو شوند. همچنین امکان عضویت در کانال‌ها از طریق لینک دعوت هم وجود دارد.

قابلیت کانال در واتس‌اپ

واتس‌اپ در این ویژگی به امنیت کاربران توجه ویژه‌ای نشان داده است. در همین راستا شماره تلفن و عکس پروفایل ادمین‌ها برای کاربران به نمایش گذاشته نمی‌شود. همچنین اگر کانالی را دنبال کنید، شماره تلفن شما به ادمین یا سایر دنبال‌کنندگان کانال نمایش داده نمی‌شود.

اطلاعات کانال‌ها تا 30 روز در سرورهای واتس‌اپ نگهداری می‌شوند و ادمین‌ها می‌توانند مانع از گرفتن اسکرین‌شات یا فورواردکردن پیام از کانال خود به جاهای دیگر شوند. همچنین ادمین‌ها می‌توانند مانع از عضوشدن برخی کاربران در کانال‌ها شوند.

از آنجایی‌که کانال‌ها در اختیار افراد زیادی قرار می‌گیرند، به‌طور پیش‌فرض رمزگذاری سرتاسری نمی‌شوند و تنها برای برخی کانال‌ها با اعضای محدود مانند سازمان‌های بهداشتی چنین قابلیتی در آینده فعال می‌شود.

قابلیت کانال واتس‌اپ اگرچه امروز معرفی شده است، اما مدتی طول می‌کشد تا تمام کاربران به آن دسترسی پیدا کنند. بنابراین برای دسترسی به آن باید صبور باشید.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان