سه شنبه, 05 تیر 1403
سه شنبه, 05 تیر 1403

به گزارش حکایت گیلان | علی دارابی قائم مقام وزیر و معاون میراث‌ فرهنگی کشور درنقد سخنان استاندار فارس و تصمیم دادستانی شیراز نوشت: در بناى تاریخى حافظیه در شیراز دختر و پسر جوانى در میان جمعى از هم خواستگارى کردند. وضعیت نامناسب لباس و حجاب خانم اصلا قابل دفاع نیست. اینکه چطور این برنامه از دید ماموران حافظیه مغفول مانده و آنها با تاخیر فراوان وارد عمل شده اند مستوجب نکوهش و تخلف از وظایف قانونى آنهاست.

کسانی‌ که در مراسم قانون و مقررات ورود به مجموعه‌هاى تاریخى که رعایت حجاب و عفاف از جمله آنهاست را زیر پا گذاشته‌اند نیز اقدامى ناشایست و هنجارشکنانه کرده‌اند. قانون تکلیف هر دو گروه (ماموران و هنجار شکنان) را مشخص کرده است.

اما حیرت و افسوس نوع موضع گیرى و سخنان و رفتار استاندار فارس و از آن بدتر اقدام دادستانى شیراز در جلب و بازداشت مدیرکل میراث فرهنگى، گردشگرى و صنایع دستى استان و مدیر مجموعه تاریخى حافظیه است.

با تلاش زیادى که صورت گرفت مدیرکل با قرار وثیقه موقتا آزاد و مدیر حافظیه دو شب است در بازداشت بسر می‌برد. رییس نهاد ریاست جمهورى، وزیران میراث و دادگسترى و… دو روز است همه تلاش مى‌کنیم اما این بانوى مومنه و متخصص -مدیر حافظیه در بازداشت و پدر و مادر سالخوره‌اش چشم انتظار و نگران هستند؟! اما گویا اراده‌اى براى حل مساله نیست؟!

به راستى به کجا چنین شتابان؟!

با این رفتارها و احکام غیر قابل قبول قضایی  به دنبال اثبات چه چیزى هستیم؟!

تکلیف این همه ماموران دولتى از ترس اینکه با آنها نیز چنین برخورد ناحقى صورت گیرد چیست؟

مگر رهبرى نفرمودند همه با مهربانى در کنار هم باشید؟

مگر کشور تفکیک قوا ندارد و مرزهاى قانونى براى همه تعریف نشده است؟

آیا با این کارها حجاب و عفاف که امرى قانونى هست حاکمیت مى‌یابد؟

این مواضع، رفتارها و اقدامات جز گسترش کینه و عداوت و دور شدن از همدیگر نتیجه‌اى خواهد داشت!

جاى مدیر نمونه فرهنگى که در هفته میراث فرهنگى (دو هفته قبل) از او تجلیل شد زندان نیست؟ 

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان