شنبه, 26 خرداد 1403
شنبه, 26 خرداد 1403

به گزارش حکایت گیلان |رئیس جمهور در حکمی ضمن قدردانی از زحمات و تلاش‌های ۱۰ ساله امیر دریابان «علی شمخانی» در زمان تصدی‌ دبیری شورای‌عالی امنیت ملی، «علی اکبر احمدیان» را به این سمت منصوب کرد.

گفتنی است احمدیان دانش‌آموخته دکتری دندان‌پزشکی از دانشگاه تهران، همچنین کارشناسی ارشد علوم دفاعی و دکتری مدیریت استراتژیک از دانشگاه عالی دفاع ملی می‌باشد.  وی از سال ۱۳۸۶ تاکنون، ریاست مرکز راهبردی سپاه پاسداران را برعهده دارد. وی  همچنین از اعضای حقیقی مجمع تشخیص مصلحت نظام است. وی  در طول دفاع مقدس  از فرماندهان ارشد سپاه پاسداران محسوب می‌شد و ریاست ستاد قرارگاه نوح را برعهده داشت. وی از سال ۱۳۶۴ تا انتهای جنگ نیز رئیس ستاد نیروی دریایی سپاه بود. وی پس از جنگ از ۱۳۶۸ تا ۱۳۷۶ جانشین فرمانده نیروی دریایی سپاه بود و از ۱۳۷۶ تا ۱۳۷۹ نیز به‌عنوان فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران فعالیت می‌کرد.او در فاصله سالهای ۱۳۷۹ تا ۱۳۸۶ ریاست ستاد مشترک سپاه پاسداران را برعهده داشت.

گفتنی است  نورنیوز رسانه نزدیک به شورای عالی امنیت ملی شب گذشته در خبری کوتاه که در کانال تلگرامی خود منتشر کرد از قوت گرفتن کناره‌گیری علی شمخانی، دبیر این شورا پس از ۱۰ سال خبر داد.

در متن کانال تلگرام نورنیوز که آن را به همراه عکسی از توییتر علی شمخانی، منتشر کرده است، آمده: «در حالی که طی هفته‌های اخیر در محافل مختلف، شایعات زیادی در خصوص قصد دریابان شمخانی برای کناره‌گیری از دبیری شورای عالی امنیت ملی بر سر زبان‌ها بود، انتشار شعری معنادار از محتشم کاشانی در صفحه شخصی او در توییتر، نشان می‌دهد که کناره‌گیری شمخانی از این سمت پس از ده سال، قطعی است.»

 

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان