یکشنبه, 24 تیر 1403
یکشنبه, 24 تیر 1403

به گزارش حکایت گیلان | رحیم شوقی امروز با حضور در هشتادوچهارمین جلسه علنی شورا در ساختمان جلسات شورای شهر رشت با اشاره به اینکه دوازده روز است که فعالیتم را در جایگاه شهردار رشت آغاز کرده‌ام، اظهار کرد: طی این مدت تلاش کردم که برای بسیاری از مباحث به یک الگوی درست دست پیدا کنیم تا نتیجه مطلوب برای شهر و تصمیمات اعضای شورا درباره مباحث مختلف محقق شود. 

وی با بیان اینکه وضعیت پروژه‌ها با هدف مشخص شدن بازده زمانی در دست بررسی است، افزود: طی این مدت در روند اجرای برخی از پروژه‌ها از جمله سالن تخمیر کودآلی و غیره شاهد تسریع هستیم و هر هفته این موضوع را در دست بررسی دارم. 

شوقی به جلسات پسماند اشاره کرد و گفت: رفع مشکلات پسماند بسیار حائز اهمیت است و موضوع تفکیک زباله از مبدا را با جدیت در دست بررسی داریم و در حال حاضر نیز با چندین شرکت متقاضی مشغول بحث و تبادل نظر هستیم. 

شهردار رشت با اشاره به اینکه ردیف بودجه مربوط به اخذ تسهیلات را در دست بررسی داریم، بیان کرد: در بودجه سال ۱۴۰۲ ردیف‌هایی به اخذ تسهیلات از بانک‌ها اختصاص پیدا کرده و در تلاشیم که این اقدام سریعتر محقق شود. 

شوقی با بیان اینکه جلسات مربوط به بحث کانال ژ پنج نیز در دست بررسی است، افزود: در دیدار با معاون عمرانی استاندار گیلان نیز این موضوع بررسی شد و با واگذاری و تغییر برخی کاربری‌ها امیدواریم این مهم سریعتر نیز اجرایی شود. 

وی با اشاره به اجرای ممیزی املاک در رشت گفت: طی همین هفته بررسی اسناد فراخوان ممیزی املاک در رشت انجام می‌شود و این کار در شهرداری منطقه چهار رشت استارت زده می‌شود. 

شوقی با اشاره به اجرای ناوگان حمل و نقل سبز تصریح کرد: سالیانه مبالغ هنگفتی بابت سلامت شهروندان توسط دولت پرداخت می‌شود و به منظور جلوگیری از آلودگی‌های زیست محیطی ناشی از آلودگی‌های بهتر است به اجرای حمل و نقل برقی نگاه ویژه‌ای معطوف شود.

منبع:فارس

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان