سه شنبه, 05 تیر 1403
سه شنبه, 05 تیر 1403

به گزارش حکایت گیلان | رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام، در ارتباط با آخرین وضعیت مسمومیت شهروندان بدره‌ای در ایلام گفت: این مسمومیت‌ها ناشی از آلودگی آب شُرب نیست.

 در 24 ساعت گذشته مراکز درمانی شهرستان بدره با انبوه مراجعانی که دارای علائمی چون اسهال و استفراغ و دل درد، دارا بوده مواجه شده‌ که تعداد آنان به گفته رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام افزون بر 300 نفر بوده است.

افزایش تعداد مراجعان که با علائم مسمومیت شدید مواجه شده‌اند و به علت کمبود تخت مرکز درمانی بدره جهت مداوا به مراکز درمانی ایلام اعزام شده‌اندف این شایعه را در سطح شهر بدره (مرکز شهرستان بدره) به وجود آورده است که این مسمومیت ناشی از ویروسی بودن آب شُرب این شهر بوده است.

حجم مسمومیت‌ها به آماده‌باش مراکز درمانی بدره منتهی و جاسم محمدی رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام را بر آن داشت تا شخصا در شهرستان بدره حاضر و بر امر نظارت و کنترل و بررسی موضوع مسمومیت شهروندان بدره‌ای نظارت کنند.

وی در سفر به این شهرستان به خبرنگار تسنیم در ایلام گفت: از روز گذشته حدود 70 مورد با علائم اسهال و استفراغ به اورژانس شهرستان بدره به صورت ناگهانی با این علائم مراجعه کردند و تا این لحظه به 333 مورد افزایش پیدا کردند، که از بین مراجعه‌کنندگان تنها یک مورد نیاز به مرکز اورژانس استان داشته که این نشان دهنده یک بیماری شدید نیست.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام گفت: تیم بهداشتی، از منطقه نمونه‌گیری آب انجام داده که تا این لحظه هیچ دلیلی بر اینکه عامل و منشاء این بیماری ویروسی از آب آلوده باشد، گزارش نشده و شواهد و معاینات نشان می‌دهد، این نشانه‌های بیماری، از دسته بیماری‌های ویروسی است که از اوایل فصل بهار و پاییز این اپیدمی‌ها اتفاق می‌افتد‌.

به گفته محمدی، تمهیدات لازم اندیشیده شده و نیازهای دارویی فراهم شده که به تدریج این قضیه فروکش پیدا خواهد کرد.

وی افزود: در بحث درمان این بیماری‌های ویروسی که اتفاق می‌افتد نیاز است شهروندان نسبت به رعایت بهداشت فردی کوشا باشند و جای هیچ نگرانی نیست.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان