چهارشنبه, 05 اردیبهشت 1403
چهارشنبه, 05 اردیبهشت 1403

به گزارش حکایت گیلان | روزنامه هم میهن از برکناری سجاد پادام به دلیل توصیف شرایط فاجعه‌بار صندوق‌های بازنشستگی انتقاد کرد. 

سجاد پادام، مدیرکل بیمه‌های اجتماعی وزارت کار برکنار شد. او چندروز پیش از برکناری درباره شرایط فاجعه‌بار صندوق‌های بازنشستگی به صورت گزنده و در تضاد با منابع ملی هشدار داده بود؛ هشداری که اگرچه به زبانی تلخ بیان شد، اما به‌زعم کارشناسان در صورت تداوم مدیریتی و اقتصادی موجود، چندان هم دور از واقعیت نیست. کارشناسان در گفت‌وگو با هم‌میهن تاکید می‌کنند که بیان حقیقت از طرف یکی از مدیران وزارت کار ولو با شیوه‌ای اشتباه پیش از آنکه باعث عزل او شود باید باعث بررسی اطلاعات افشاشده از سوی مدیر هشداردهنده و ارائه اطلاعات درست درباره آن به جامعه شود. آنها خروجی این برخورد را از دست رفتن اعتماد مردم و گرفتن قدرت و شجاعت مدیران به‌بهای ماندن در جایگاه‌های مدیریتی توصیف کردند. 

این روزنامه در ادامه نوشته است: سخنان پادام درباره فروش خوزستان اگرچه گزنده و در تضاد با منافع ملی کشور بود، اما هشدار او بنا به نظر کارشناسان نزدیک به واقعیت بود. با این حال دولت و وزارت کار به‌جای توضیح درباره شرایط صندوق‌های بازنشستگی و ارائه راه‌حل برای برون‌رفت از این مشکل دست به پاک کردن صورت مسئله زدند و مدیر هشداردهنده را از مقام خود برکنار کردند. برخی دیگر از مقامات دولتی نیز به بیان احساسات میهن‌پرستانه خود درباره وجب به وجب از خاک وطن سخن گفتند اما در این میان آنچه مغفول ماند موضوع آینده و معیشت 4 میلیون نفر مستمری‌بگیر این سازمان است که در این خاک زندگی کرده و صاحبان اصلی این سرزمین هستند. برکناری پادام در واقع این پیام ضمنی را به‌دنبال داشت که از این پس هر کس از حلقه اطراف دولت سیزدهم دست به هشدار بزند از جمع معتمدان دولت بیرون خواهد شد؛ رفتاری که مدیران را وامی‌دارد تا میان عزل یا سکوت در برابر واقعیات یکی را انتخاب کنند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان