پنجشنبه, 06 اردیبهشت 1403
پنجشنبه, 06 اردیبهشت 1403
نسخه ناکام لحظه آخری و بی فایده؛

کمک خیران و ناهار به خبرنگاران درمان درد چوکا نشد

۱۴۰۲/۰۲/۱۶ ۱۰:۱۸ چاپ

به گزارش حکایت گیلان | تیم فوتبال چوکای تالش ساعت ۱۷و۳۰ دقیقه عصر پنجشنبه ۱۴ اردیبهشت، در هفته ۳۱ لیگ دسته اول، با ۲۱ امتیاز در قعر جدول رده بندی به مصاف شمس آذر قزوین ۶۱ امتیازی در صدر رفت.

چوکا در این بازی خانگی دو گل از حریف خود دریافت کرده که پس از گل دوم کادر فنی و بازیکنان به شیوه داوری و پنالتی مشکوک معترض شدند که رقابت ناتمام ماند. چوکا ۲۸ و شمس آذر ۲۹ بازی انجام داده اند.
بنابر گزارش پایگاه خبری اسپی تاپ، جهانگیر عسگری سرمربی چوکا پس از این بازی استعفای خود را اعلام کرد تا سبزپوشان در سه بازی پیش رو کار دشوارتری پیش رو داشته باشند.
امیدهای چوکا برای کسب نتیجه از این دیدار در حالی به باد رفت که عصر روز چهارشنبه ۱۳ اردیبهشت خیران تالش ۵۰۰ میلیون تومانی به این تیم کمک کردند و حسن محمدیاری وعده کمک ۱۰۰ میلیونی داد.

گلریزان ۵۰۰ میلیونی چطور برگزار شد

چندمین کمک مالی به چوکا در حالی مطرح شد که محمدتقی نظیری رئیس اداره ورزش و جوانان تالش روز دوشنبه این هفته خبرنگاران این شهرستان را در هفته های پایانی دعوت کرده و برای برگزاری گلریزان و حمایت رسانه ای از آنها کمک خواسته و آنها را میهمان ضیافت ناهار کرده بود. دعوت دیرهنگام این مقام دولتی از رسانه‌ ها در شرایطی صورت می‌گیرد که تا پیش از انتقادها از عملکرد ضعیف تیم رو به افزایش است.
فعالان رسانه ای با وجود نتایج ضعیف تیم تنها بخاطر علاقمندی به تیم محبوب چوکای تالش این پیشنهاد را پذیرفته و مراسم گلریزان را اجرا کردند.

سرمایه اجتماعی چوکا

چوکای تالش جزو معدود تیمهای فوتبال ایران است که حتی در هوادارانش را در لیگ دسته سوم نیز از دست نداد و یک سرمایه اجتماعی ارزشمند دارد.
یاسر اسلامی خواه فعال اجتماعی تالش با انتقاد از موضوع گلریزان و نتایج ضعیف تیم چوکا در صفحه اینستاگرامی خود نوشت: چوکا یک باشگاه سیاسی ورزشی هست نه یک باشگاه فرهنگی و نه نماد مردم تالش و نه امید مردم.
چوکا یک بنگاه سیاسی، انتخاباتی و تبلیغاتی هست که قراره هوادار رو چند بار خوشحال و صدها بار ناراحت کنه.

چوکا بدون مالک قطعی

مالک چوکا هنوز مشخص نیست. زمانی این تیم با عدم تیم داری کارخانه چوکا به شرکت تعاونی مرزنشینان بخش مرکزی فروخته شد و این شرکت نیز این باشگاه را به بهمن محمدیاری نماینده اسبق طوالش فروخت و تیم تا لیگ دسته سوم سقوط کرد. پس از آن محمدیاری هم که به دنبال دریافت منابع مالی محلی برای اداره تیم بود در نهایت اعلام کرد که تیم را هبه می‌کند (واگذاری بدون مبلغ) و از آن زمان سر و کله مالکان جدید پیدا شد. هئیت فوتبال وقت نخست آرش ریاضی مند را به عنوان مالک باشگاه انتخاب کرد اما وی و مالکان بعدی اختیارات چندانی در این تیم نداشتند. آخرین مالک هم امید قهوه است که در این دوره تیم داری نکرده و باشگاه نیازمند دریافت کمک خیران بود.
مشکل مالکیت چوکا هنوز حل نشده باقیمانده است. هیئت ورزش فوتبال نمی‌تواند تیم داری کند ولی از طرفی انتخاب مالک با این هئیت است. عده ای معتقدند که باشگاه چوکا باید به کارخانه چوکا بازگردد و این در حالی است که تیم بدون ریالی برای کارخانه تبلیغات می‌کند.
معمای چوکا اکنون یک کلاف سر در گم است که کسی نمی‌داند چگونه باید حل شود.

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان