جمعه, 04 اسفند 1402
جمعه, 04 اسفند 1402

حکایت گیلان | ترامپ در صورت استیضاح نمی تواند نامزد انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۴ شود.

به نقل از بازار؛ نه روز قبل از ادای سوگند «جو بایدن» به عنوان رئیس جمهور آمریکا، دمکرات ها روند استیضاح «دونالد ترامپ» را آغاز کرده اند. ترامپ اولین رئیس جمهور در تاریخ آمریکا خواهد بود که دو بار استیضاح شده است.

آیا این استیضاح در آستانه پایان دوره ریاست جمهوری وی ارزش و نتیجه ای دارد؟ مهمترین نکته این است که ترامپ از تصدی مقامات دولتی در آینده منع خواهد شد، مانند شرکت مجدد وی در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۴. به همین علت، این استیضاح چیزی فراتر از یک عمل نمادین است.

در صورت موفق بودن استیضاح، وی مجبور است از مزایای زیر بر اساس قانون رئیس جمهور سابق صرف نظر کند: اول، مستمری مادام العمری در حدود ۲۱۹۰۰۰ دلار در سال؛ دوم، حقوق مخصوص سفر به میزان یک میلیون دلار در سال؛ سوم، هزینه حفظ دفتر و استخدام کارمندان در حدود ۹۶۰۰۰ دلار در سال؛ چهارم، حق درمان در بیمارستان نظامی و بیمه درمانی مادام العمر؛ پنجم، هزینه های حفاظت فیزیکی وی توسط سرویس مخفی که دولت متقبل می شود.

در هر صورت، وی با ترک دفتر رئیس جمهوری مصونیت خود را نیز از دست می دهد و سپس وی را می توان به خاطر نقش خود در حمله به کنگره تحت پیگرد قانونی قرار داد.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان