جمعه, 17 آذر 1402
جمعه, 17 آذر 1402
درخواست 26 نفر از نمایندگان کنگره آمریکا:

227 نماینده مجلس ایران در فهرست تحریم قرار بگیرند

۱۴۰۱/۱۲/۱۱ ۱۴:۲۹ چاپ

به گزارش حکایت گیلان | به نقل از فارس، گروه ۲۶ نفری از نمایندگان جمهوری‌خواه و دموکرات کنگره با ارسال نامه‌ای از وزارت خارجه و خزانه‌داری ایالات متحده آمریکا درخواست کردند که نمایندگان مجلس شورای اسلامی را در فهرست تحریم‌های واشنگتن قرار دهند.

 
 
پایگاه خبری-تحلیلی «واشنگتن‌فری‌بیکن» در این خصوص گزارش کرد، ائتلافی از دو حزب جمهوری‌خواه و دموکرات کنگره آمریکا در تلاش برای اعمال فشار به دولت «جو بایدن» رئیس‌جمهور آمریکا هستند تا تقریباً تمامی نمایندگان مجلس شورای اسلامی ایران را به دلیل نقشی که در سرکوب اعتراضات در ایران داشته‌‌اند، در فهرست تحریم قرار دهند.

 

 
در این گزارش آمده است که ۲۶ عضو کنگره آمریکا از هر دو مجلس نمایندگان و سنا و از هر دو حزب جمهوری‌خواه و دموکرات از خزانه‌داری و وزارت خارجه آمریکا درخواست کرده‌اند که ۲۲۷ عضو پارلمان ایران از مجموع ۲۹۰ نماینده مجلس شورای اسلامی را به دلیل فراهم آوردن چارچوب قانونی برای نیروهای امنیتی برای سرکوب در ایران، تحریم کنند.

این نمایندگان کنگره اتهاماتی را علیه جمهوری اسلامی مطرح کردند و در نامه خود نوشتند: «جمهوری اسلامی ایران فاقد مشروعیت دموکراتیک است و اعضای پارلمان آن، نمایندگان دموکراتیک واقعی مردم ایران نیستند».

گروه 26 نفری از نمایندگان کنگره به رهبری «کلودیا تنی» نماینده جمهوری‌خواه ایالت نیویورک و سناتور «مارکو روبیو» جمهوری‌خواه از ایالت فلوریدا روز گذشته (چهارشنبه) در نامه خود بدون اشاره به این‌که تحریم‌های یکجانبه واشنگتن، چه رنجی را بر زندگی مردم ایران وارد آورده، تصریح کردند: «ما از شما می‌خواهیم تا اقدامات بیشتری را انجام دهید و شرکای بین‌المللی را تشویق کنید که به ما بپیوندند تا هزینه‌های واضح‌تری را برای اعدام معترضان به رژیم ایران تحمیل کنید».

این نمایندگان کنگره در ادامه نامه خود سپس خواستار اقداماتی علیه مقام‌های ایرانی نیز شدند و نوشتند: «ما به شدت وزارت خارجه و خزانه‌داری را تشویق می‌کنیم تا تحریم‌های بیشتری را علیه مقامات و نهادهای ایرانی وضع کنند که در این کارزار وحشیانه ارعاب و کشتار مشارکت داشتند».

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان