جمعه, 11 اسفند 1402
جمعه, 11 اسفند 1402
پیش بینی هواشناسی؛

بازگشت زودهنگام بادگرم به گیلان

۱۳۹۹/۱۰/۲۲ ۱۵:۵۲ چاپ

حکایت گیلان | مدیرکل هواشناسی گیلان از بازگشت مجدد بادگرم به گیلان خبر داد و گفت: از ظهر چهارشنبه تا جمعه در برخی مناطق استان شرایط برای وزش باد گرم شدید یا بسیار شدید وجود دارد.

به نقل از فارس :محمد دادرس امروز در گفت وگویی با اشاره به وضعیت آب و هوای استان طی روزهای آینده، اظهار کرد: بر اساس نقشه های پیش بینیِ امروز، همچنان شرایط برای تداوم وزش باد گرم و افزایش دما(بطور متوسط ۹ تا ۱۵ درجه سلسیوس) در استان مهیا است.

وی افزود: بطور موقت از اواخر وقت امروز دوشنبه تا فردا وزش باد گرم متوقف شده و احتمال رگبار پراکنده پیش بینی می شود.

مدیرکل هواشناسی گیلان در تشریح ابعاد دیگری از سامانه مستقر، گفت: با توجه به نوع سامانه جوی مستقر در استان، در مناطقی از جلگه که وزش باد گرم نداشته باشند، شرایط برای تشکیل مه مهیا است.

دادرس با بیان اینکه از ظهر چهارشنبه تا جمعه در برخی مناطق استان شرایط برای وزش باد گرم شدید یا بسیار شدید وجود دارد، افزود: تداوم وزش باد گرم، شرایط را برای آتش سوزی در جنگلها و مراتع مهیا می سازد.

وی با اذعان به اینکه با وزش باد گرم در ارتفاعات، شرایط برای کولاک و احتمال سقوط بهمن یا ریزش سنگ در مناطق مستعد وجود دارد، بیان کرد: دریا نیز برای امروز تا جمعه نسبتاً مواج است که برای صید کیلکا نامناسب اما برای فعالیت های دریانوردی و صید پره با احتیاط مناسب است.

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان