جمعه, 04 اسفند 1402
جمعه, 04 اسفند 1402

حکایت گیلان | به دنبال آنکه مشخص شد، رئیس جمهوری فرانسه و همسرش در دوران پاندمی کرونا و هنگامی که بازدید از کاخ الیزه به روی عموم مردم بسته بود، حدود ۵۴۱ هزار پوند برای تزئینات گل‌ در این کاخ خرج کرده‌اند، مردم اقدام "شرم‌آور" آنها را محکوم کردند.

 به نوشته روزنامه دیلی میل، بودجه‌ای که امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه و همسرش صرف گل آرایی در کاخ الیزه کرده‌اند، مردم فرانسه را شوکه کرده است. این زوج سال گذشته ۶۰۰ هزار یورو معادل ۵۴۰ هزار و ۷۰۹ پوند برای گل آرایی در کاخ الیزه که سکونتگاه رسمی خودشان در پاریس است، هزینه کرده‌اند.

این بودجه حدود پنج برابر بیشتر از دوران ریاست جمهوری فرانسوا اولاند و نیکولا سارکوزی است.

در شرایطی که فرانسه بابت شیوع پاندمی کرونا در تنگنای اقتصادی به سر میبرد، ماکرون بابت این ولخرجی هدف انتقاد قرار گرفته است. دولت ماکرون تنها ۱۰۰ میلیارد یورو برای تقویت اقتصاد فرانسه وعده داده است.

کاخ الیزه هنوز در رابطه با این گزارش اظهارنظر نکرده است.

این ارقام ماه اوت منتشر شد اما این هفته توسط نشریه پولیتس علنی شد و نشان داد که کاخ الیزه سال گذشته ۱۸ هزار و سه پوند برای گیاهان، ۱۸ هزار پوند برای ارکیده، ۲۸ هزار و ۸۳۷ پوند برای شاخ و برگ و ۳۶۰ هزار و ۴۷۲ پوند برای بریدن گل‌ها به منظور ساخت دست گل هزینه کرده است.   

براساس این گزارش، ماکرون در دوره تصدی خودش یک "هزینه غیر ضروری" بر جای گذاشته است. این ولخرجی برای تهیه گل در زمانی انجام شد که کاخ الیزه برای بازدید عموم تعطیل بود و بابت محدودیتهای کرونایی پذیرای تعداد اندکی بود.

فرانسوی‌های ناراضی در فضای مجازی این بودجه را "شرم آور" توصیف کرده و خشم خودشان را ابراز کردند. یکی از کاربران در توییتر نوشت: از ما میخواهند پولمان را نگه داریم، از ما مالیات بیشتری میگیرند و او خوش میگذراند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان