شنبه, 30 تیر 1403
شنبه, 30 تیر 1403

حکایت گیلان | مدیرکل مدیریت بحران گیلان با اشاره به وقوع آتش‌سوزی مهیب در جنگل‌های جمهوری آذربایجان، نسبت به احتمال سرایت آتش به جنگل‌های گیلان هشدار داد.

به نقل از ایسنا، امیر مرادی با اشاره به وقوع آتش سوزی مهیب در جنگل های جمهوری آذربایجان در مرز ایران و شهرستان آستارا، اظهار کرد: شدت آتش سوزی در جنگل های جمهوری آذربایجان زیاد است.

وی وزش باد گرم را عامل اصلی ایجاد حریق در جنگل های جمهوری آذربایجان دانست و افزود: نیروهای یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان و فرماندار شهرستان آستارا و کلیه شهرداری‌های شهرستان های آستارا، تالش و رضوانشهر از ساعت ۲۱ شامگاه گذشته، ۲۱ دی ماه در حالت آماده باش هستند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری گیلان با بیان اینکه رودخانه آستاراچای بین جنگل های جمهوری آذربایجان و جنگل های گیلان قرار دارد، تصریح کرد: این رودخانه موجب ایجاد فاصله حدودا ۱۰۰ متری شده و تاکنون به نوعی مانند آتش بر عمل کرده است.

مرادی با اشاره به احتمال سرایت آتش به جنگل های گیلان، گفت: با هماهنگی سازمان مدیریت بحران کشور، آمادگی لازم برای اعزام تیم های امدادی و در صورت لزوم استفاده از بالگرد اطفای حریق وجود دارد.

وی از آماده باش کامل کلیه نیروهای مرزبانی، آتش نشانی، هلال احمر، منابع طبیعی، شهرداری، فرمانداری و بسیج خبر داد و عنوان کرد: آتش سوزی در سمت جمهوری آذربایجان همچنان در حال وقوع است، اما جهت وزش باد به سمت مرز ایران نیست.

مدیرکل مدیریت بحران گیلان ادامه داد: متاسفانه آتش به تاج درختان جنگلی در جمهوری آذربایجان رسیده و خسارت جدی است لذا در صورت درخواست این کشور، آمادگی داریم بالگرد اطفا را اعزام کنیم. با فرمانداری‌های اردبیل و نمین برای آماده باش نیروهای منابع طبیعی و هلال احمر و آتش نشانی هماهنگ شده است.

وی همچنین از وقوع حریق در ۱۰ نقطه از شهرستان‌های تالش، شفت، رودبار، ماسال و رشت خبر داد و اضافه کرد: آتش‌سوزی در این مناطق سطحی بوده و با توجه به آمادگی نیروهای حفاظتی، خیلی سریع مهار شده است.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان