شنبه, 11 آذر 1402
شنبه, 11 آذر 1402

به گزارش حکایت گیلان | نخستین خانه محیط زیست شهرستان آستانه اشرفیه در بندر کیاشهر همزمان با پنجمین روز از دهه فجر با حضور شهردار و جمعی از مسئولین افتتاح شد.

عاطفی شهردار بندر کیاشهر در مراسم افتتاحیه گفت: در ایام پر برکت دهه مبارک فجر به همت شهرداری و با همکاری اداره حفاظت از محیط زیست شهرستان و همچنین شرکت تعاونی پسماند پردازشگر بوجاق نخستین خانه محیط‌ زیست بندرکیاشهر با هدف آموزش و حفاظت از محیط زیست به بهره‌برداری رسید.

مرتضی عاطفی، با اشاره به پتانسیل‌های گردشگری بندر کیاشهر بر ضرورت توجه به زیست‌بوم و حفظ منابع طبیعی تاکید کرد و توضیح داد: خانه محیط زیست بندر کیاشهر با هدف ارتقای سطح دانش کیاشهروندان در راستای آموزش مباحث زیست محیطی برای گروه‌های هدف افتتاح شده است.

شهردار بندر کیاشهر افزود: ممارست در تداوم آموزش و فعالیت‌های فرهنگی در زمینه مدیریت پسماند، نهادینه شدن فرهنگ صحیح برخورد مردم با پسماندها از جمله تفکیک در مبدا و حفاظت از محیط زیست و تلاش برای بهبود محیط شهری همواره از اولویت‌های مهم شهرداری بندر کیاشهر بوده است.

وی بخشی از اقدامات شهرداری بندر کیاشهر را اهداء کارت‌های «زیست‌یار» به دانش‌آموزان مدارس سطح شهر عنوان کرد و اظهار کرد: تلاش می‌شود آموزش و فرهنگ حفاظت از منابع طبیعی را از طریق دانش‌آموزان که سفیران سلامت و دوستدار محیط زیست هستند به دوستان و خانواده‌ها انتقال دهیم تا بتوانیم از این طریق گامی در جهت ارتقاء حفظ محیط زیست برداریم.

گفتنی است؛ طی فرایند پایش عملکرد شهرداری‌های استان گیلان در اجرای طرح تفکیک زباله از مبدأ توسط کارگروه پسماند استان، شهرداری بندرکیاشهر با روزانه ۶ درصد تفکیک پسماند خشک، مقام نخست را در این زمینه کسب کرده است.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان