چهارشنبه, 02 خرداد 1403
چهارشنبه, 02 خرداد 1403

به گزارش حکایت گیلان | نشست خبـری و مراسم رونمایی از پوستر نوزدهمین دوره مسابقات بین المللی شطرنج (جام رشت ) برگزار شد.

نوزدهمین دوره مسابقات بین‌المللی شطرنج ۲۳ بهمن الی یکم اسفندماه و در سه رده ی حرفه ای،آماتور و نوجوانان در رشت برگزار می‌شود.

به گزارش واحد خبـر مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری رشت امروز دوشنبه ۱۷ بهمن ۱۴۰۱ مراسم رونمایی از پوستر برگزاری مسابقات بین المللی شطرنج با عنوان "
( جام رشت RASHT CUP)برگزار شد.
سرپرست شهرداری رشت در این مراسم که در سالن آتش نشانی شهرداری رشت و با حضور اصحاب رسانه و جمعی از مسئولان شهری رشت برپاشد گفت: شهرداری رشت در کنار وظایف عمرانی و خدماتی همواره در امور فرهنگی، ورزشی و اجتماعی نیز فعال بوده است.

یزدانی تاکید داشت: سه محور توسعه گردشگری، ایجاد برندینگ در چند حوزه و پویایی در گردش اقتصادی شهر از اهداف اصلی ما در کلیه فعالیتها و از جمله برگزاری این مسابقات است.
یوسف یزدانی اظهار داشت: در نوزدهمین دوره مسابقات شطرنج رشت با نام "جام رشت" حدود ۷۰۰ ورزشکار در این رشته شرکت خواهند داشت و حدود ۴۰ نفر از ورزشکاران خارجی و عمدتا از کشورهای حوزه دریای کاسپین هستند.
وی از کلیه ارگانهای فعال در برگزاری این فستیوال بین‌المللی ، مدیریت هیات شطرنج استان گیلان و اداره کل ورزش و جوانان گیلان و همچنین حمایت شورای اسلامی شهر و تلاش سازمان فرهنگی ورزشی تقدیر نمود و مسئولیت اصحاب رسانه در پوشش خبری برگزاری این تورنمت را شایسته تقدیر و تلاش اعلام کرد.

محمد حسین واثق کارگرنیا، رئیس شورای اسلامی شهر نیز در مراسم رونمایی از پوستر برگزاری نوزدهمین دوره تورنمت بین المللی شطرنج در رشت اظهار داشت: دفاع از عنوان "شهر اولین ها" برای شهر رشت نباید از مرکز توجه مسئولان شهری دور بماند و بر آن هستیم تا برندسازیهای جدید و ایجاد ظرفیتهای مخصوص، ورزشی، عرضه و تولید صنایع دستی، رشد در صنعت گردشگری و فعالیتهای مختلف در همه حوزه ها، دوره ای جدید از اولین ها را در کلانشهر رشت آغاز و به جهان معرفی کنیـم.

علیرضا تاج شهرستانی، رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی ورزشی شورای اسلامی شهر نیز در این مراسم گفت: بنده در جایگاه مسئول توسعه فرهنگی اجتماعی ورزشی شهر، ضمن تقدیر از کلیه فعالان در برگزاری این سری مسابقات شطرنج با جام رشت امیدوارم کلیه ورزشکاران داخلی و خارجی در این مسابقات، خاطراتی به یاد ماندنی از دیار میرزا کوچک خان به یادگار ببرند و در آینده تبدیل به سفیرانی برای معرفی ظرفیتهای گوناگون شهر رشت در دیار خود باشند.
وی اشاره داشت: برگزاری جشنواره های مختلف در تمام فصول سال از اهدافی است که مدیران شهری رشت نباید از آن اهمیت آن غافل بمانند.

یاسر محجوب رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری رشت و رئیس ستاد اجرایی جام رشت، در مراسم رونمایی از پوستر مسابقات بین المللی جام رشت اظهار داشت: مسابقات شطرنج "جام رشت"طبق برنامه از روز ۲۳ بهمن آغاز میشود و اختتامیه این مسابقات نیز در روز یکم اسفند ماه اجرا خواهد شد.
محجوب اشاره داشت: در روز ۲۹ بهمن و در دل این تورنمت مسابقه‌ی تخصصی چند،ساعته ای با نام " شطرنج سریع" با عنوان شهر خلاق خوراک با شرکت چند،شطرنج باز خارجی و داخلی در مسابقات اجرا خواهد گردید.
محجوب اضافه کرد: اجرای تور رشتگردی و بازدید از خانه میرزا، خانه موزه سنتی گیلان و بازدید از پیاده راه فرهنگی شهر برای جمعی از میهمانان و ورزشکاران را نیز در روز ۲۹ بهمن از دیگر برنامه های ما در این تورنمت خواهد بود.
در این برگزاری این سری مسابقات شطرنج جام رشت سفره چینی از غذاهای سنتی و اصیل گیلانی در راستای معرفی شعر رشت بعنوان شهر خوراک غذا و همچنین ورک شاپ و کارگاه تولید صنایع دستی توسط هنرمندلن گیلانی در فضای اجرای مسابقات از دیگر اجراهای قابل ذکر در این راستاست.

حسین میربلوک رئیس هیات شطرنج گیلان در مراسم رونمایی از پوستر برگزاری مسابقات گفت: تلاش شده تا با برگزاری این سری مسابقات، شهر رشت عنوان "پایتخت شطرنج کشور " برای خود تثبیت نماید.
وی محل برگزاری مسابقات شطرنج را مجموعه ورزشی یادگار امام و تعداد،شرکت کنندگان را بیش از هفتصد نفر اعلام نمود که ۳۰۰ نفر انان گیلانی، حدود ۴۰ ورزشکار از خارج از کشور و حدود ورزشکار نیز از استانهای مختلف کشور نام برد.
همچنین در بخش داوری این مسابقات تعداد داوران ۳۰ نفر اعلام شد که یک داور از کشورهای حوزه کاسپین نیز در میان آنان است.
در این مراسم سرپرست شهرداری رشت، ریاست و اعضای شورای اسلامی شهر ،جمعی از مدیران شهرداری، اصحاب رسانه گیلان، معاونت سازمان ورزش و جوانان، ، رئیس هیات شطرنج گیلان و تعدادی از دیگر مسئولان شهری حضور داشتند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان