شنبه, 29 اردیبهشت 1403
شنبه, 29 اردیبهشت 1403

به گزارش حکایت گیلان | روز گذشته بود که خبرگزاری فارس به نقل از کاظم دلخوش سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس نوشت که اعضای کمیسیون در جلسه  خود خروج بانوان از کشور را در شرایط عادی با اذن سرپرست دانستند، به جز در موارد خاص که در آن موارد خروج از کشور با حکم دادگاه انجام می‌شود.» فارس همچنین نوشت« تا پیش از این مصوبه صرفا برای خروج زنان متاهل از کشور، اذن شوهر لازم بود و دختران مجرد بالای 18 سال و زنان مطلقه و... نیازی به کسب اجازه از شخص دیگری نداشتند.» 

ساعاتی بعد روابط عمومی مجلس و همچنین رئیس و سخنگوی کمیسیون قضائی این مصوبه را تکذیب کردند و آن را شایعه فضای مجازی دانستند. یعنی بدون این که مبدا اصلی خبر مورد نقد قرار بگیرد، بار دیگر کاسه و کوزه ها سر فضای مجازی شکست. آیا چنین می خواهید به جنگ شایعات بروید؟

سیدکاظم دلخوش در گفت و گو با خبرگزاری خانه ملت در پاسخ به این سوال که آیا مجلس مصوبه ای مبنی بر این که همه زنان برای خروج از کشور باید از «سرپرست» خود کسب اجازه کنند داشته یا نه؟ گفت: خیر نه مجلس و نه کمیسیون قضایی چنین مصوبه ای نداشته و آنچه در این باره بیان مطرح شده، ادعاهای نادرست است.
وی افزود: در کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس مصوبه ای انجام شده مبنی بر این که اگر چنانچه بانوانی که باید برای خروج از کشور اذن بگیرند، با دلایل غیر موجه نتوانند این اجازه را دریافت کنند، مسیر قانونی به صورت خارج از نوبت درنظر گرفته شود تا بتوانند با حکم دادگاه اجازه خروج از کشور پیدا کنند.
دلخوش اضافه کرد: به عنوان نمونه این مصوبه کمیسیون می گوید که اگر مثلا یکی از بانوان ورزشکار کشور با دلایل غیر موجه نتواند اجازه خروج از کشور از همسرش بگیرد، می تواند با اجازه دادگاه از کشور خارج شود و دیگر شاهد مشکلاتی که در گذشته رخ می داد نباشیم؛ بنابراین مصوبه کمیسیون اتفاقا بر خلاف دروغ هایی که در فضای مجازی منتشر شده، این مسیر را به نفع بانوان تسهیل کرده است.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان