جمعه, 10 آذر 1402
جمعه, 10 آذر 1402

به گزارش حکایت گیلان |عیسی زارع پور در حاشیه مراسم شرکت ملی پست از قطع نشدن اینترنت در روزهای کنکور و همچنین رفع فیلتر برخی پلتفرمهای خارجی از جمله کلاب هاوس خبر داد. او هیچ توضیحی درباره شکست و خسارت سنگین قطعی اینترنت در زمان کنکور و همچنین خسارات محدودیت های دسترسی به سرویس های خارجی نداشت.


عیسی زارع پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ضمن عذرخواهی بابت قطع اینترنت در زمان برگزاری کنکور (روزهای 29 و 30 دی) و مشکلاتی که برای مردم پیش آمد، گفت: این آخرین باری بود که اینترنت در هر سطحی،‌ چه ثابت و چه سیار برای برگزاری کنکور قطع خواهد شد.

زارع پور گفت: تلاش کردیم قطعی اینترنت فقط در محدوده های برگزاری کنکور باشد اما در مناطق دورتر نیز قطعی داشتیم. به مسئولان مربوطه گفته شده تا برای کنکور تیر 1402، باید چاره دیگری بندیشند و راهکارهای مناسب تری را استفاده کنند.

او درباره رفع فیلتر بعضی از پلت‌فرم‌های خارجی به صورت کامل اظهار کرد: من قبلاً اعلام کرده ام که کمیته تعیین مصادیق محتوای مجرمانه، متولی فیلترینگ است و و حدود ۱۳عضو دارد که دولت یکی از اعضای آن است. تلاشمان این است محدودیت‌هایی که قابلیت برطرف شدن را دارند، برداریم و ان‌شالله طی دو روز آینده خبر‌های خوشی در این زمینه خواهید شنید.

وی ادامه داد: البته دو پلت‌فرم اینستاگرام و واتس اپ که با مصوبه نهاد‌های امنیتی مسدود شدند، فعلا مشمول این اتفاق نیستند و در این زمینه نهاد‌های امنیتی تصمیم گرفتند، اما سرویس‌ها و خدماتی هستند که از نظر ما قابلیت بازنگری دارند و اکنون مسیر را دنبال می‌کنیم که این اتفاق رخ دهد. مشخصا کلاب هوس طی روز‌های آینده رفع فیلتر می‌شود.

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان