پنجشنبه, 09 آذر 1402
پنجشنبه, 09 آذر 1402
سردترین روزهای سال و ادارات »کم مصرفی» که گاز «پرمصرف» دارند؛

«قرارگاه گاز گیلان» که می گفتند همین بود؟

۱۴۰۱/۱۰/۲۱ ۰۹:۲۳ چاپ

اختصاصی حکایت گیلان |  در حالی که سردترین روزهای سال را در گیلان پشت سر می گذاریم و همچنان نیز ادامه دارد، برخلاف انتظار مردم گیلان، قرارگاه مدیریت مصرف گاز در استان تصمیمی بر تعطیلی ادارات، سازمان‌ها و بانک‌ها نگرفته  و معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار گیلان  اعلام کرده است:  همه ادارات، نهاد‌ها و بانک‌ها باز است و در ساعات مقرر به مردم خدمت رسانی خواهند کرد.

 استانداری در تمام این مدت یک پنجشنبه اداری را فردای شب یلدا تعطیل اعلام کرد و احتمالا بابت آن تعطیلی، مصرف گاز در استان پائین آمده است!

مهم ترین خطر این است که مصرف گاز در استان گیلان، آن چنان بالا برود که شاهد قطعی گاز خانگی باشیم که با این روند مدیریتی هرچیزی امکان پذیر است. البته شایعاتی در مورد تعطیلی ادارات در روزهای آخر هفته شنیده می شد که در نهایت تکذیب شد. گفته می شود این  خبر از سوی برخی مدیران استانداری مطرح شده بود و قرار بود دوشنبه هفته جاری 19 دی اعلام رسمی شود. این نشان می‌دهد در این زمینه اختلاف نظرات فراوانی داخل استانداری وجود دارد.

اداره گاز هم که هیچ آماری از میزان مصرف روزانه گاز اعلام نمی کند. این چه قرارگاه گازی است که تنها کارش درخواست برای کاهش مصرف گاز توسط مردم است؟ چرا مثل کرونا، آمار روزانه مصرف را اعلام نمی کنند و به مردم گزارش نمی دهند. ادارات غیر خدماتی هم که تعطیل  نمی شوند و انتظار بیهوده نباید داشته باشیم که کارمندش در  این زمستاتت سخت یخ بزند و ما تهدیدشان کنیم که گاز اداره پرمصرف قطع می‌شود.  وقتی این روند جدی گرفته نمی شود مشخص است که معضلات بعدی قابل پیش بینی خواهد بود. 

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان