جمعه, 17 آذر 1402
جمعه, 17 آذر 1402

به گزارش حکایت گیلان | احمد ابو الغیط دبیر کل اتحادیه عرب یورش «ایتمار بن گویر» وزیر امنیت داخلی رژیم صهیونیستی به مسجدالاقصی و هتک حرمت این مکان مقدس اسلامی را به شدت محکوم کرد.

ابوالغیط یورش بن گویر به مسجدالاقصی را تعرض به قبله اول مسلمانان و تحریک احساسات آنها دانست و گفت: این یورش در چارچوب پیشبرد برنامه ها و اهداف افراطی کابینه نتانیاهو صورت گرفت.

بر همین اساس، وزیر امور خارجه ترکیه اقدام تحریک آمیز بن گویر تحت حمایت و حفاظت پلیس رژیم صهیونیستی را محکوم کرد.

وزارت خارجه ترکیه در بیانیه ای اعلام کرد: اقدام تحریک آمیز این مقام صهیونیست را محکوم و نسبت به این اقدام احساس نگرانی می کنیم.

در این بیانیه آمده است: از اسرائیل می خواهیم که مسئولانه رفتار کند و مانع از تکرار چنین اقدامات تحریک آمیزی شود که حرمت اماکن مقدس در قدس اشغالی را زیر پا می گذارد.

همچنین، اردن نیز یورش بن گویر به مسجدالاقصی را به شدت محکوم کرد و این اقدام را تحریک آمیز دانست.

بر اساس این گزارش، سخنگوی وزارت خارجه اردن در بیانیه ای خواستار توقف فوری این اقدامات و هتک حرمت مسجدالاقصی شد.

همچنین سخنگوی شورای امنیت ملی آمریکا به دنبال ورود بن گویر همراه با یک تیم پشتیبانی از نیروهای اشغالگر به صحن مسجدالاقصی اعلام کرد که هر گونه اقدامی که وضع موجود مکان‌های مقدس اورشلیم (قدس) را به خطر بیاندازد، غیر قابل قبول است.

کاخ سفید همچنین از بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی خواست تا به حفظ وضع موجود اماکن مقدس در سرزمین‌های اشغالی متعهد باشد

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان