پنجشنبه, 16 آذر 1402
پنجشنبه, 16 آذر 1402

به گزارش حکایت گیلان | سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور با اشاره به ناآرامی های اخیر در کشور اظهار داشت: در این دو ماه اعلام کردیم شما ملت ایران را نشناخته‌اید و بسیار دچار اشتباه در محاسباتی شده و می‌شوید. رئیسی خاطرنشان کرد: بارها اعلام کرده‌ایم ملت ایران را بشناسید و این ملت را با ملت‌های دیگر و این نظام را با نظام‌های معمولی در دنیا قیاس نکنید.

رئیس جمهور با بیان اینکه مردم ایران با گوش دادن به ندای رهبر انقلاب، جنگ احزاب دشمنان را ناکام گذاشت، گفت: آمریکایی‌ها بدانند از خون شهید سلیمانی نخواهیم گذشت و دشمنان بدانند انتقام خون این شهید سلیمانی حتمی‌ است و خواب راحت برای قاتلان و مسببان نخواهیم گذاشت.

سید ابراهیم رئیسی روز سه شنبه سیزدهم دیماه در اجتماع سومین سالگرد سردار سلیمانی در تهران گفت: یاد و خاطره شهید بزرگوار و قهرمان مبارزه با تروریسم و استکبار جهانی را گرامی می داریم و به روح بلندش دورد می‌فرستیم و از همه ملت بزرگ قهرمان ایران به ویژه جوانان برای گرامیداشت یاد خاطره قهرمان ملی به عنوان خدمتگزار مردم سپاسگزارم .

به نوشته ایرنا، رئیس جمهور در این مراسم که اقشار مختلف مردم، خانواده‌های شهدا، جانبازان، میهمانان بین‌المللی، سفرای کشورها، مسئولان عالی کشوری و لشکری و شخصیت‌های بین‌المللی حضور دارند، اظهار داشت: بدون تردید پاداشت قهرمان ملی و قهرمان امت اسلامی پاسداشت همه ارزش‌های الهی است. گرامیداشت شهید سلیمانی چهره جهانی مبارزه با استکبار و ترویسم و تجلیل از همه خوبی‌ها و اعلام نفرت و بیزاری‌ از ظلم و استکبار و نظام سلطه است.

رئیسی با بیان اینکه وجود انسان های تحول خواه و عدالت خواه مایه بقا و میدان داری این میدان است، افزود: ما از سویی بسیار مصیبت زده هستیم زیرا یک سردار سرافزار را از دست دادیم اما از طرفی بسیار مفتخر و سربلندیم که شهید سلیمانی شخیصتی بود که نه فقط به ملت ایران بلکه به ملت های مسلمان در جهان فکر می کرد.

رئیسی ادامه داد: پیام حضور در گرامیداشت حاج قاسم به همه آزادمردان و زنان آزاده این است که باید با ایستادگی و مقاومت مقابل استکبار و ظلم و ستم راه را بر ستمگران و مستکبران سد کرد.

رئیس جمهور در ادامه به تحول و نگاه تحول گرایانه اشاره کرد و گفت: نخستین گام درباره شهید سلیمانی تحول فردی و شخصی بود؛ او خودسازی کرد تا بتواند جامعه سازی کند؛ بدون خودسازی امکان‌ جامعه‌سازی وجود ندارد و شهید سلیمانی خودسازی کرد تا بتواند جامعه‌سازی کند.

وی اظهار داشت: انسان با تقوای خودساخته می تواند در جامعه فردی تاثیرگذار باشد و این تحول را شهید سلیمانی از خود آغاز کرد. عشق به خدا و اهل بیت و صدیقه طاهره (س) این دلداگی به خدا و اهل بیت بود که از او یک انسان خودساخته پرورش داد و ببنید رهنمودهای رهبری همواره تاکید به خودسازی است.

رئیس جمهور با بیان اینکه نوشته‌های امام راحل و رهنمودهای رهبری به جوانان بر محور خود سازی و تقوای الهی است، اظهار داشت: تاکید امام برای همه ما جوانان عزیز را بینید. نوشته های امام بزرگ و رهنمودهای رهبری که به خودسازی و تقوای الهی است.

رئیسی با ذکر نکته دوم تحولی در زندگی و سیره شهید سلیمانی گفت: مکتب شهید سلیمانی در راستای مکتب امام راحل و رهبری است و این دو مکتب در امتداد مکتب عاشورای حسینی است و تاکید به شناخت مکتب شهید سلیمانی چون جلوه ها و شاخص های دارد برای یک انسان سالک و دلداه به خدا که شناخت این مسیر مهم است.

رئیس جمهور تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران چرخه رویش انسان‌های خود ساخته مجاهد در راه خداست. این چرخه میرایی و توقف ندارد و چرخه رویش است؛ شهیدان و ایثارگران در این چرخه متحول شدند و رویش پیدا کردند. این چرخه درون زا و زنده و همواره در حال تحول است. بدانیم شهید سلیمانی در این بستر، مکتب و نظام که خود حرم می خواند رشد رویش و پرورش یافته است، این نظام مقدس و خود سند حقانیت این نظام است.

شهید سلیمانی‌ هیمنه‌ آمریکا را در دنیا به شکست کشاند

رئیس جمهور در ادامه با تاکید بر اینکه شهید سلیمانی هیمنه آمریکا را در دنیا به شکست کشانید، اظهار داشت: نظام سلطه به‌دنبال هویت زدایی از ملت‌ها است و می خواهد جوانان را از هویت تهی‌ کرده و هویت خود را غالب کند.

رئیسی اظهار داشت: شهید سلیمانی هم عنصری هویت‌ساز و هم احیاگر هویت اسلامی در منطقه‌ بود.

انتقام خون شهید سلیمانی حتمی است

رئیس جمهور در ادامه خطاب به آمریکا و دشمنان انقلاب اسلامی گفت: همچنان که دیروز سردار سلیمانی در برابر ظلم و زیاده خواهی‌ها و سلطه‌گری و استکبار شما ایستاد و مقاومت را در منطقه آفرید، امروز هم جوانان دلداده ما در سایه روح بلند شهید سلیمانی تا آخر در برابر شما خواهند ایستاد.

رئیسی با اشاره به سخنان فرمانده کل سپاه و فرمانده نیروی قدس درباره انتقام از خون شهید سلیمانی خطاب به جمع حاضر در مصلای تهران تاکید کرد: امروز سردار سلامی و سردار قاآنی اعلام کردند، آمریکایی‌ها بدانند از خون شهید سلیمانی نخواهیم گذشت و اجازه دهید از جانب همه شما اعلام کنم خون شهید سلیمانی را از یاد نبرده و نخواهیم برد و بدانند انتقام خون شهید سلیمانی حتمی‌ است و خواب راحت برای قاتلان و مسببان نخواهیم گذاشت.

وی ادامه داد: کشور در حال پیشرفت را که با این شهادت ها نه کند می شود نه متوقف؛ تصور کرده‌اند با این شهادت‌ها، ضربه ها و جنایت‌ها می‌توانند حرکت ملت ایران را کند کنند زهی خیال باطل! ملت بزرگ ایران راه پیشرفت و تحول را به پیروی از امام و مقتدای تحول خواه خود ادامه خواهند داد.

رئیس شورای عالی امنیت ملی با اشاره به ناآرامی های اخیر در کشور اظهار داشت: در این دو ماه اعلام کردیم شما ملت ایران را نشناخته‌اید و بسیار دچار اشتباه در محاسباتی شده و می‌شوید.

رئیسی خاطرنشان کرد: بارها اعلام کرده‌ایم ملت ایران را بشناسید و این ملت را با ملت‌های دیگر و این نظام را با نظام‌های معمولی در دنیا قیاس نکنید.

وی افزود: گفتید که ملت ایران را می‌شناسید اما باز فتنه و توطئه می‌کنید جنگ ترکیبی راه می‌اندازید با این همه باز شکست دنبال شکست نصیب‌تان می‌شود.

هرگز متوقف نخواهیم شد

رئیس جمهور با بیان اینکه همه قدرت خود را به میدان آورده و جنگ نظامی، سایبری، رسانه‌ای، سیاسی و اقتصادی راه انداخته‌اید، گفت: با جنگ احزاب، همه توان خود را به کار گرفته‌اید اما دیدید که ملت بزرگ ایران با نگاه شهید مقاومت سلیمانی و گوش دادن به ندای بصیرت آفرین رهبرمان چگونه شما را در همه جنگ‌ها ناکام گذاشته اند.

وی با اشاره به تلاش دشمنان برای جنگ اقتصادی اظهار داشت: در جنگ سایبری یک روز همه پمپ بنزین‌ها را سراسر کشور از کار انداخته‌اید و فکر کردید با این حرکت دشمنانه ملت ایران را همگام خود می‌کنید؛ در جنگ سیاسی همه ظرفیت‌های خود را در سازمان‌های بین المللی علیه ملت ایران به کار گرفتید و در جنگ روانی هم همه رسانه‌های خود را به خط کردید؛ در جنگ اقتصاد هم وارد شده و در ارز و طلا عددسازی کرده‌اید؛ ۵۰ کانال را برای عددسازی به کار گرفته‌اید. این تحلیل نیست بلکه خبر است که می‌گویم.

رئیس جمهور تاکید کرد: در حین ورود به مصلا دختر خانمی دهه نودی گفت که شما را به خون شهید سلیمانی قسم می دهم ما پای کار هستیم به مسئولان هم پیام دهید که دهه هشتادی‌ها و نودی‌ها پای این انقلاب و نظام هستند و مسئولان با اتکا به خدا حرکت کنند.

وی ادامه داد: شهید سلیمانی را متعلق به همه مردم آزاده دنیا بدانید امروز مقالات و دلنوشته ها در فضای مجازی و کتاب که طی این چند سال در فضایل شهید نوشته گواه این است که شهید بزرگوار با تو میثاق بستیم که گسستنی نیست و تا اخر پای نظام و انقلاب و ارزش ها ایستاده ایم.

رئیس جمهور در پایان خطاب به شهید سلیمانی گفت: با تو میثاق بسته و می بندیم که تا آخرین نفس در سنگر دفاع از انقلاب و مردم و خدمت گزاری خالصانه به مردم از پای ننشینند.

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان